Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Audi A6 2004 sau Opel Vectra C 2006
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Bogdan80405
Mare dilema mare! Am doua variante A6 din ianuarie 2004 cu 150.000km sau un opel vectra C 2000 km de la reprezentanta (masina de test drive) din mai 2006. Ambele au motorizari 1,9 TDI/CTDI audi 131 cp vectra 150 cp. Ca si dotari sunt aproape full ambele! pretul este de 15000 euro pentru ambele modele! Culoarea: negru (ambele) Ce sa aleg ... eu unul inclin catre Vectra ca ... e masina noua... Dar si Audi ... e totusi clasa Premium! Ce e de facut?! blush.gif :help: Saptamana asta vine Audi-ul din Germania.. si trebuie sa iau o decizie!!!
James Kilowatt
Si eu as fi ales tot ca tine. smile.gif
Bogdan80405
Scor: Vectra 1:0 A6

Grea decizie! Sunt fan Audi.. dar si o oferta ca asta cu Vectra nu apare in fiecare zi!
florin55503
eu zic ca vectra pt ca e aproape noua si nu cred ca o sa ai batai de cap/. 150.000 de km inseamna totusi ceva
HalbaSus
In principiu as fi mers pe masina mai noua, dar e vorba de o masina de showroom... asta inseamna ca rodajul a fost facut cu scartaieli de cauciuc, frane bruste, turatii mari, vre-o 200 de soferi diferiti care incercau sa scoata untul din masina... si toate astea in perioada de rodaj (care e de 1500 km, cel putin la audi atat este)... no thanks, aia nu mai e masina noua.

Desigur si un A6 poate avea nenumarate probleme dupa 150.000 de km, dar marca isi asuma in risc stiind ca are o masina premium, la vectra isi asuma aproape aceleasi riscuri fara sa aiba toate beneficiile.
Otto73
Daca si audi-ul a fost la inceput masina de showroom?
Eu inclin tot spre vectra + ca are si extra 14 cai.
Mai este si anul de fabricatie la mijloc
Bogdan80405
Intrebare?!? Oare masinile astea de test drive, nu au rodajul facut inainte de a fi bagate in showroom si eventual resetat km dupa? Totusi, de ce si-ar distruge masinile... caci in fond sunt masinile "lor"? blink.gif

Si inca ceva ... la vectra stiu ca s-a forjat 2000 km ... pe cand la Audi, din cei 150 000km cine stie?!?
StefanVVTi
as merge pe vectra! are ea 2000 km, facuti in conditii de condus mai mult sau mai putin sportiv, dar si audi are 150.000 km in care 2000 km sigur au fost condusi poate la fel de alert ca vectra. deci are minim 148.000 km in plus! nu stii cum a fost audi condusa asta e ideea, dar totusi, parerea mea este ca e uzata moral coparand cu cei 150 k ai A 6-lui!
succes

cu stima,
stefan
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.