Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Filtru Polen
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
vma
Stie cineva unde se afla filtru de polen la astra g 2.0 DTI? Am cautat pana acum sub torpedou si sub parbriz unde este o gura pe care trage aer da nu e nici un filtru acolo... Deja am desfacut totul de 2 ori.
Bogdan79883
la astra nu stiu unde e. dar la vectra cu aceiasi motorizare il poti schimba daca scoti chederul ala de cauciuc din partea superioara a compartimentului motor.
eddie
Pai daca e ca la Zafira,este in spatele torpedoului,care trebuie dat jos ca sa ai acces la filtru de polen.
florin55503
prin torpedo in spate
florin82141
si eu am o astra la fel si este in spatele la torpedou.mai mult ca sigur.dar uitete mai atent ca este ceva ca o usita neagra si are vreo 2-3 cleme.bafta
Bogdan79883
l-ai gasit sau nu?
Andrei59324
intra p asta
http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur...ktlg_subpage=02
apasa pe tipul de filtru d polen p care vrei alea din dreapta ...cred ca sunt 4 unu sub altu'....si se deschide o fereastra ....aopui a[pasa p "manual de montaj" si iti arata exact tot c vrei
sorin83030
:wave: este in spate la torpedou. trebuie sa desfaci torpedoul si apoi in stanga jos este un capac de plastic negru cu doua sau trei cleme (depinde cati au desfacut inainte) pe care il desfaci si o sa vezi filtrul :boxing:
viorel68017
QUOTE(vma)
Stie cineva unde se afla filtru de polen la astra g 2.0 DTI? Am cautat pana acum sub torpedou si sub parbriz unde este o gura pe care trage aer da nu e nici un filtru acolo... Deja am desfacut totul de 2 ori.

Sunt doua sisteme, Behr sau Delphi. Amandoua sunt sub torpedou, la Behr imediat in stanga, lipit aproape de plansa de bord se desfac niste cleme; la Delphi, ceva mai spre fata masinii, langa motorasul de ventilatie, se desfac niste suruburi.
vma
da da da.. l-am gasit biggrin.gif dumniezo ce ascuns era biggrin.gif inca nu am ajuns sa si iau altu, creca maine
Multumesc!
Andrei87409
exact cum spun si ceilalti, il vei gasi in spatele torpedo-ului in stanga jos. Dupa ce il schimbi sa ai mare grija ca, carcasa acestuia sa fie etansa, altfel vei avea surpriza sa gasesti apa la picioarele pasagerului din dreapta, cand folosesti aerul conditionat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.