Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dnepra
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini pe doua roti
Bogdan79883
Nu stiu daca asa se scrie. Aveti idee cat costa si de unde as putea cumpara o frumusete de-aia?
Bogdan79883
Si daca stie cineva care sunt criteriile pentru cele aduse din afara. Criteriile pentru a putea fi inmatriculate.
multumesc
pretorian
mai repede gasesti in tara, modelul fiind foarte vechi afara nu prea gasesti, intra pe forumurile de specialitate si ai sa gasesti.
bafta :angel: beer.gif
Corhana77862
Dnepr (Nipru) gasesti in toata tara sunt foarte multe! Actualmente nu se mai facbrica. S-au fabricat pana in 1995 in Ucraina la Kiev sub denumirea KMZ. Poti gasi ceva asemanator dar de o calitate superioara si poarta denumirea de Ural. Singura diferenta este la distributie, in rest sunt aproape identice. Ural are reprezentanta in Bucuresti insa preturile sunt astronomice. Pleaca de la 4500 euro si se opresc pe undeva in jur de 9000 euro. Uralul (nou) are motor de 650 cmc, 4timpi, cutie de viteze 4+R,aprindere electonica Nipon-Denso si carburatoare Khein.

Daca vrei sa-ti iei un Dnepr iti recomand cu toata caldura. Sunt foarte puternice. In cida faptului ca este foarte greoi (peste 300 kg), indiferent de cat de mare este urcarea, se infinge ca pe plat. Urci cu treapta a 4 tot si nu simte a 2-a persoana, bagajul si alta incarcatura insa daca vrei ceva viteza de la ea, pune-i grup de fuga ca altfel din 70-80 nu o scoti.
pretorian
o descriere ca la carte biggrin.gif
Armadyllo
..bai....omul e doxat...se vede. Cred ca a fost interesat de motoreta asta... biggrin.gif
Paul46623
Am de facut o precizare: Uralurile noi au motor de 750 (mai precis 745) cmc. De asemenea, pe unele modele se poate alege optional frana disc fata.
luci84477
motocicleta cu atas DNEPR
kmz-8.155-02
masa proprie 325 kg
masa totala autorizata 585
nr de locuri total -3
nr locuri in fata -1
pe scaune-3
dimensiuni : L-2500, l-1700, h-1100
anul fabricatiei 92 (in cazul asta:P)
pe benzina
cilindreee 649
putere max 23 kW
viteza maxima constructiva -95 km/h
capacitatea rezervorului - 19 litri
dimensiune anvelope - fata - 3.75x19
- mijloc-spate - 3.75x19


sper ca te-am lamurit cat de cat....
Corhana77862
Ce pot sa spun, am una in curte......care e intr-o stare cam nasoala si ma bate gandul sa o restaurez, dar sa vad de unde fac rost de timp!
pretorian
QUOTE(Corhana77862)
Ce pot sa spun, am una in curte......care e intr-o stare cam nasoala si ma bate gandul sa o restaurez, dar sa vad de unde fac rost de timp!


iti dau io biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.