Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Toyota aygo sau Peugeot 107?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Maria83432
Ce ziceti?
Uite ce mi se pare mie: aygo e mai mic, mai inghesuit decat 107, dar vine cu 5 luni (da, da, 5) inainte de 107.
Totusi, nu ma prea grabesc si aygo e mai mic...
Stie cineva cum sunt cei de la toyota post vanzare?
Nu s-au prea inghesuit sa ma convinga sa iau aygo...
Stiti un dealer toyota (persoana, nu showroom) care stie ce face? Cel la care am fost era cam anemic.
vio
ia ti toyota . cel; putin motorizarile pe benzina tot toyota sunt si la peugeot , si nu are cum sa fie mai mica mashina pt ca e aceiasi aceaisi la interior, cei de toyota ti au zis asa pt ca ei vor sa vanda Yaris mai mult e mai convenabil pt ei wink.gif
_Constantin_
Ia o revista top gear si vezi ce zice ala acolo. Toate 3 sunt la fel dar el ar alege Toyota. Un plus pt toyota este si interiorul mai funky si mai tineresc desi nici francezele nu duc lipsa.
TOY RULZ
alexandru-179
salut...in conditiile in care ambele masini impart aceeasi platforma tehnica eu as merge pe Toyota Aygo, arata mult mai bine si fiabilitatea japoneza e recunoscuta peste tot.
madalina
Nu ar strica sa va uitati un pic pe datele tehnice ale masinilor: sunt identice, acelasi motor, aceleasi performante, aceeasi fabrica.

Eu recomand din punct de vedere al serviceului Toyota, insa este ca si cum ai alege intre o pereche de pantofi albastrii cu o fundita si aceeasi pereche de pantofi rosii fara fundita.
Maria83432
:wave: Multumesc, tocmai am semnat contractul cu toyota!
Ma gandesc numai ca poate m-am grabit, poate reuseam sa obtin de la dealer senzorul de parcare...
Am gasit un dealer mai putin anemic si omul chiar m-a convins.
daca va uitati pe datele tehnice, la dimensiuni exista o diferenta de lungime de 25 cm si de latime de 15 in defavoarea aygo.
107 are 3430/1450/1615 iar aygo are 3405/1465/1615.
QED.
Cred insa ca diferenta este data, cel putin la lungime, de bara din fata a lui 107, nu de spatiul interior. Daca ma insel, scuzati blush.gif
M-am intalnit azi cu proprietara primului aygo gri intrat in tara si avandu-l din decembrie mi-a spus ca pur si simplu nu are ce sa-mi spuna rau despre el.
Multumesc pentru sfaturi!
Stie cumva cineva de unde pot face rost (eventual de pe net) de lista de accesorii cu preturi pentru aygo? Dealerul nu stia de asta....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.