Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Alarma auto cu pager. Cine are ? Ce pareri aveti ?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Armand
acum am montata o alarma (obisnuita) si vreau un acu pager. m-am hotarat la model insa nu stiu daca totusi isi merita banii. as vrea sa stiu cati dintre voi au asa ceva sau macar au auzit ca ar avea performante mai bune decat cele obisnuite.
este atat de sensibila incat sa ma anunte pe pager daca un imbecil imi inteapa cauciucurile sau imi indoaie oglinzile ? imi trebuie neparat senzor de perimetru pentru asta?

multumesc tuturor !
Razvan24588
Mi-am instalat o alarma cu pager acum 2 ani. Pagerul e bun ca iti spune daca s-a intamplat ceva cu masina ta sau e vorba de o alta masina din parcare. Al meu iti arata daca s-a deschis o portiera, capota sau daca e un soc care a declansat alarma.

Normal ca nu va sesiza daca umbla cineva la oglinzile tale. Poti sa-ti pui senzor de perimetru care 'bipaie' daca se apropie cineva prea mult sau chiar declanseaza alarma daca respectivul insista.
Silviu30191
salut,

ai idee cit bate pagerul ?
f1anatic
QUOTE(Silviu30191)
salut,

ai idee cit bate pagerul ?


La noi bat cam cit bate un WAP (Wireless Access Point) Router sau un telefon cordless...zic eu 100 de metri fara mari obstructionari. Sint bune nu e in discutzie...aici nu se prea poarta din cauza interferentzelor masive de la alt trafic cu unde radio.

Mai bine un senzor de perimetru. Mai ales indicat pt. a se evita lovirea masinii in timpul operatziunii de parcare.
stefan_ieu
Asta cu obstacolele e destul de vaga. Am tot intrebat si eu la un moment dat, dar n-a stiut nici un vanzator : imi parchez masina in spatele blocului, distanta pana la masina e mica ~30m, dar intre mine si masina e un rand de apartamente (3-4 ziduri). A experimentat cineva asa ceva?
Moiceanu
avind in vedere numarul mare de masini si de alarme care "urla" zilnic , pagerul te scuteste de grija de a sta tot timpul pe geam la pinda; conteaza foarte mult tipul produsului instalat si nu in ultimul rind "meseriasul" care o instaleaza
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.