Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Unde pot reclama service EREBUS?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Diana83236
Voua vi s-a intamplat?
Unde putem reclama, tot ceea ce suportam atunci cand ducem masina-n service?
Haideti sa va povestesc ce mi s-a intamplat pana azi....

Marti 18 iulie, dimineata la 8.10, am dus masina-n service EREBUS (Ioan Bianu nr. 47, Sector 1, Bucuresti) pt. ca pierdea lichidul de racire. Sunt anuntata oficial ca dupa amiaza sau cel tarziu seara sunt sunata ca-i masina gata si pot sa o iau.
Pe la pranz primesc telefon ca e grav, este spart un furtun si nu-l au pe stoc. :bash:
- Bine, dar se poate lipi cumva, se poate inlocui cu altceva, pana vine acel furtun pe stoc?
- Nu, doarece este un furtun mai special, cotit si nu avem ce face. Dar o sa-l comand de la furnizorul «de afara » si in 4-5 zile mi-l aduc, nici nu costa mult, doar 20€.
- 20 EURO si nu-l aveti pe stoc !!!
- Da doamna, nu aveti ce face, asteptati, masina oricum n-o puteti lua.
:argue:
Aveam rezervare la o pensiune, de joi...adio plecare……
Sun totusi joi, nu au primit furtunul, nu au ce face!
Disperata sun un prieten, din domeniu, care se intereseaza la alte service-uri si-mi spune ca asa-i, nu-l au pe stoc! Dezamagire totala....
Vineri imprumut o masina si plecam totusi! Luni la prima ora sunam iar la service:ne pare rau, dar nu a venit marfa, o sa va anuntam noi saptamana asta sau cel tarziu saptamana viitoare!
joi 27iulie nici un telefon!
Sunam iar la service, omul de legatura lipseste dar ajunge cumva la omul de la piese: “e comandat dar nu e disponibil”
Dar cand a fost comandat? Pe 25 iulie!!!
Ma uit in calendar: MARTI!!!!! La o saptamana de cand am lasat masina acolo, oh!!!
..............blink.gif

In acest caz ce pot face? in afara de nervi?
Clar s-a mai intamplat cuiva, cum a procedat?
ps. am un Opel Astra Clasic
florin55503
furtunul ala l-a avut si un vecin spart. l-a lipit cu o sulutie apoi l-a invelit in ceva asemantor cu banda de izolier si a mers cu el cam un an pana a lovit masina si a venit motorul peste furtun.

daca vrei furtun nou si rapid (maxim a doua zi) du-te pe vacaresti sau la orice magazin si da comanda. apoi du-te la un service oricare si ti-l monteaza cu cateva sute de mii. oricum furtunele sunt destul de scumpe peste tot

nu cauta pe la serviceuri ca o sa vina ff greu. un alt magazin de pise la care comenzile vin repede e unul in fata liceului Decebal bafta si nu mai sta dupa ei. in o zi ar trebui sa rezovi toata treaba..

vezi si care e cauza din care s-a spart furtunul. pt ca s-ar putea sa il schimbi si sa se sparg iar si cel nou
DORU
Pasii de urmat:

- intrevedere cu directorul de service
- OPC, daca prima etapa esueaza lamentabil

Succes!
booneK9
Desi nu am avut pana acum nici un contact cu Erebus, lucrurile sunt cam la fel in majoritatea locurilor. (Nu sariti, nu-i pun pe toti in aceeasi oala, ci doar pe uriasa majoritate). Asa stand lucrurile, nu las niciodata masina in service. Ma duc cu ea, plec cu ea. Nu de alta, dar in dulcele stil clasic pe la noi, ar putea sa se mai sparga un furtun, sa fie nevoie sa inlocuiesc cate ceva pe ici pe colo...

Cat despre ce e de facut, la ce-a spus (scris) Doru as adauga ceva: strange-l putin, delicat, cu usa pe directorul de service. Un argument ar fi "am pierdut avansul pentru concediu..." Al doilea argument e "daca va trebuie o saptamana ca sa faceti o solicitare de piese, intarzierea vi se datoreaza"... Ar trebui sa iti schimbe furtunul "din partea casei" ... desi, sincer, nu prea cred.

In orice caz, bafta max
Bogdan79883
Problema cred ca e generala. In Galati, cel putin eu nu stiu unde sa duc masina. Daca e cineva din Galati care stie un service bun il rog sa-mi spuna si mie, ca m-am saturat de copii de 19-20 de ani care sunt "mecanici"
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.