Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Piese de schimb..o mare problema
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia
petre 1
Deschid acest topic pentru ca la Logan pur si simplu nu se gasesc piese.Mai pe larg,in timp ce eram in concediu am gasit masina lovita in parcare (aripa stanga spate) lovitura nu a fost seriosa la prima vedere, cu o usoara lovitura tabla a flambat in forma initiala,dar am vazut ca bara a coborat cam cu 2-3 cm.Am fost la service si mecanicul mi-a spus ca Loganul pe partile laterare de la spoilere are niste supori de prindere ca niste nituri,care NU SE GASESC la vanzare in magazin ci se face comanda la fabrica care le va trimite la service sa fie inlocuite blink.gif
Nu inteleg cum poti sa produci o masina de aprope 2 ani de zile si inca sa fie o problema gasitul pieselor.Sau probabil ca se incearca sa ne forteze sa ne reparam masinile in Dacia Service ???
Please HELP !!! daca stiti un magazin.
truta83325
Salut
Nu esti singurul care a patit asa ceva, eu de exemplu am o dacia supernova si am reusit sa sparg bara fata
Am inceput sa caut bara cu gandul ca, cat poate sa fie de greu sa gasesti o bara de "DACIE".....
Peste tot acelasi raspuns... mergi la reprezentanta. SURPRIZA acolo vine un nenea ingineru care imi spune ca trebuie sa aduc masina in service unde ei fac o constatare si trimit cererea mea pt. bara la pitesti de unde voi primi bara cu probleme...bun ... dupa care omu spune ca trebuie sa fac programare asta dupa 2 saptamani (ca atunci aveau ei liber:) si dupa care mai dura 2-3 saptamani pana venea bara.
Asa ca m-am lasat pagubas de piesele de origine "DACIA" si am cumparat bara din targ care vreau sa spun ca e identica...
Apropo pe bara de la reprezentanta dadeam 2,700,000 pe cea din targ am dat 900,000:)
Idea la care am ajuns este ca reprezentantele au prea multe comenzi si lucrurile marunte tre'be rezolvate "DIPLOMATIC"
Sfatul meu este sa cauti la cei mici...
Bafta
Cristi32424
Duceti-va la service, nu mai pierdeti vremea cautand piese. Time is money!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.