Help - Search - Members - Calendar
Full Version: MODIFICARE AUTO SKODA PT PERS HANDICAPATE LOCOMOTOR
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
CORINA78858
Va expun pe scurt problema. Un client de-al meu vrea sa-si ajute sora care este invalida (nu are picioare) sa poata beneficia si ea ca noi toti de dreptul de a conduce o masina (tinand cont de faptul ca este fosta sportiva de performanta si deci un om activ caruia i-ar place miscarea). Eu incerc sa gasesc o posibilitate de a aduce modificari pe o fabiuta de exemplu, in limita in care sa fie in legalitate ca sa spun asa (incerc sa gasesc un model omologat sau o modificare sa nu-i afecteze totusi nici garantia). Tot ce am gasit pana acum este un fel de sistem care uneste pedalele de frana si acceleratie cu un sistem de comenzi pe volan, cutie automata si cam atat cu ideile. Mai departe daca aveti timp si va intereseaza subiectul astept si de la d-stra sugestii despre cum am putea sa obtinem o masina cat mai aproape de ceea ce-si doreste.
Acest apel i-l fac si pe alte marci in afara de Skoda, orice marca pe care stiti ca s-ar preta o modificare, o fabrica care sa faca modele speciale, la comanda, orice, fiindca doresc foarte mult sa o ajut.
Va multumesc si sper sa ne ajutati cu niste sugestii.
PS: Daca nu primesc nici un raspuns sa stiti ca insist pana va plictisiti de mine :angel: smile.gif
mike.omega
http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...hlight=handicap

Sper sa te ajute :wave:
grenouille
vezi cu cei de la romhandicap.
sa ne spui si noua ce ai facut.. pentru ca persoana care ceruse informatiile referitoare la modificarile de adus la masina nu a revenit
CORINA78858
Cei de la romhandicap aduc intradevar niste modificari dar nu ofera nici un fel de garantie din cate am inteles (asa mi-a spus clientul care s-a informat in primul rand acolo). Adevarul este ca e dificil sa gasesti si cu modificari si in acelasi timp sa-si pastreze si garantia. Oricum eu o sa va tin la curent cu ce aflu in ideea in care si altii sunt interesati. Banuiesc ca aceasta problema o au foarte multi doar ca nu toti sunt informati corespunzator. Va multumesc din suflet pentru raspunsuri si astept cat mai multe. Va pup.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.