Help - Search - Members - Calendar
Full Version: PROBLEME CU CLIMA LA VW SHARAN.
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Florin82882
am dublu climatronic si cand dau la grade cu temperaturi scazute...imi merge destul de bine pe fata dar in spate scoate pe gurile de aer cald...dar cald...parca ar fii de afara !! VA ROG AJUTATI-MA..SI P` MINE
ionut83652
in legatura cu problema ta cel mai probabil vaporizatorul din partea din spate e infundat sau alta problema putin probabila ar fi insuficienta freonului dar in acest caz compresorul nu ar mai functiona
incearca sa verifici instalatia si sa vezi daca nu e infundata pe undeva
Florin82882
am masina asta de o luna....si a mers prima data..numai ca akum 2 saptamani cand am fost cu ea la radiere...am lasato in soare si era super, super cald...si a stat cam vreo 5-6 ore in acel soare...si apoi cand am terminat..am plecat...si cand am ajuns akasa am observat chestia cu caldura asta...dar nush ...ma enerveaza. !! nici macar nu stiu unde sa ma uit daca este infundata. .sad.gif
ionut83652
QUOTE(Florin82882)
am dublu climatronic si cand dau la grade cu temperaturi scazute...imi merge destul de bine pe fata dar in spate scoate pe gurile de aer cald...dar cald...parca ar fii de afara !! VA ROG AJUTATI-MA..SI P` MINE


asta poate fi o problema din vaporizator sau instalatie verifica daca e infundata in partea din spate dute intrun service autorizat nu vei reusi sa o probezi singur
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.