Help - Search - Members - Calendar
Full Version: despre play station 2
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Multimedia & IT- Electronice
danmatyas
ma bate un gand sa imi iau o scula dintr-asta.ce ziceti merita? am inteles ca sunt destul de "firave".are careva dintre voi? cum se comporta? merg doar jocuri originale pe ele daca nu ai cip? merrrsiii .
eddie
Am in 2003 un PS 2,cumparat din Amsterdam,e foarte bun,l-am luat pentru copii.Am dat pe el atunci 300 de $ ,oferta,cu telecomanda de video si filmul si jocul Spiderman 2. Merge numai cu jocuri originale si a functionat chiar foarte multe de atunci.
Nu m-am bagat la decodare(mi s-a cerut 100 de dolari sau euro atunci)ca sa mearga cu jocuri piratate,dar nu m-a interesat.Am numai jocuri originale,vreo 12-15,nu mai stiu...
Nu a suferie nicio interventie,dar am inteles de la cunoscuti ca daca ia praf,nu mai citeste CD-ul si trebuie sa-l duci la curatat.
danmatyas
mi s-a zis ca sunt slabe playstation-urile astea, nu stiu ce sa cred.problema e ca sunt scumpe jocurile originale, de la 20 de euro la 80 am inteles...mi se pare enorm, mai ales ca in 2 zile te plictisesti de el smile.gif de asta ar fi bine sa fie chipuit
romb
eu am unul PS2 luat second cu 3 milioane si merge beton ... al meu e si decodat si merge impecabil ...

decodatul cu modchip costa pana in 200 RON si daca te intereseaza iti dau pe PM adresa la un tip care se pricepe foarte bine ....

gasesti jocuri originale (platinium cei drept) titluri excelente la doar 700.000 in comert si sa stii ca nu te plictisesti chiar in doua zile , unele titluri de pot tine in priza si cate o luna ...

in concluzie PS2 merita fiecare banut investit ...
danmatyas
numai 3 milioane ai dat? si eu as vrea sa gasesc unul la pretul asta, mi s-a oferit un ps2 la 200 d euro cu chipu montat, dar e second.nou e vreo 5.5 mil plus vro 3 mil cipu..ce inseamna joc platinium? care e diferenta fata de un joc normal?
R a z v a n
mi-am pus si eu un PS2 biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
si merge f bine indiferent de gropi.
romb
nu e nici o diferenta intre un joc normal si unul platinum ... ps2 fiind la sfarsitul vietii cele mai bine vandute titluri se relanseaza pe piata in editie Platinum , singura diferenta fiind discul care e inscriptionat alb-negru si nu cu coperta oficiala ...

se gasesc la flamingo sub 800k titluri excelente ca GT4 , Soul Calibur 3 , God of War etc ... sa nu se inteleaga ca fac reclama doar nu e flamingo al meu (as vrea eu ) biggrin.gif

pe consola am dat 3 milioane luata de la un cunoscut , dar e versiune mai veche si nu e slim ... nou un ps2 e 6 milioane , mai adaugi 2 pt modare si inca 2 pentru al doilea controller + card de memorie , si iesi la 10 milioane consola full echipata noua cu garantie ... distractia e garantata ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.