Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Accesorii Fiat Albea
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
Cristi80483
Ma intreb daca a gasit vre-unul dintre voi ceva accesori pt albea si modelul vechi si cel nou.Cum sunt de ex.pt logan : cotiera,paravanturi etc.
De preferat originale sau special pt aceasta masina sau sa se adapteze bine.Eu as fii interesat de o cotiera si o "consola" intre scaune la frana de mana la modelul nou ca mi se pare penibil cum arata.Cotiera as prefera sa nu fie dinaia universala ca arata urat.
Postati daca stiti despre orice accesoriu pt albea.
Sorin82761
Pe langa cele scrise mai sus as dori unele informatii legate de huse pentru Albea ( am gasit ceva in selgros dar scria pe ele Albea cincuacento......si m-ar mira sa fie aceliasi scaune in ambele masini ) , eventual daca poate cineva sa imi spuna dimensiunile volanului ..diametru...pt o husa pe volan si eventual niste presuri cam ce ati gasit sa se potriveasca ( masina imi va veni peste vreo 3 luni si as dori sa ma aprovizionez ) , va multumesc anticipat
Ionut45405
E o firma care importa din Ungaria paravanturi, cotiere, tavi portbagaj & stuff, au un site ceva gen "auto-accesorii" sau "accesorii-auto" nu mai retin, incercati cu google sau intrebati pe la Auto Italia ca parca aduceau de la astia.
Cristi80483
Sorin mi-am luat eu huse ieri din Carfoure de la Puffy si sunt super multumit de ele.Se potrivesc perfect pe albea.Scrie si pe ele la ce modele se potrivesc si printre care si albea iar partea din spate de la bancheta este din 2 buc cu fermoar sa poti rabata bancheta.Au fost 2 mil husele.Presuri mi-a mi-au dat astia niste stifturi iar husa la volan nu imi pun pt ca volanul este f gros pe lanaga altele si ma si enerveaza.

Ionut cred ca e masina cu cele mai putine accesorii pe care le poti cumpara.Nu am gasit decat tava pt portbagaj.Ma cam enerveaza ca nu pot sa ii fac nimic ca nu gasesc nimic pt ea.
Sorin82761
[quote="Cristi80483"]Sorin mi-am luat eu huse ieri din Carfoure de la Puffy si sunt super multumit de ele.Se potrivesc perfect pe albea.Scrie si pe ele la ce modele se potrivesc si printre care si albea iar partea din spate de la bancheta este din 2 buc cu fermoar sa poti rabata bancheta.Au fost 2 mil husele.Presuri mi-a mi-au dat astia niste stifturi iar husa la volan nu imi pun pt ca volanul este f gros pe lanaga altele si ma si enerveaza.

Mersi Cristi o sa caut numai ca aici la Cluj Carfoure nu este da o sa incerc pe la Metro , Selgros , si oricum daca cineva poate sa imi dea ceva dimensiuni la volan.....Salutari la toata lumea
Cristi80483
In metro nu m-am uitat la huse dar in selgros am vazut tot de la puffy.Ar trebui sa aiba si in metro.NU stiu daca husele de volan sunt pe dimensiuni .Husele de volan sunt universale.
Cristi80483
Dati-mi si mie cateva nr. de tel de pe la dealeri din buc sa sun sa intreb de accesori ca astia de la bv nu au putut sa imi ofere decat un scut si folie.
Sorin82761
http://www.fiat.com.ro/dealeri.php?id=10 Salut uite aici e un link luat de pe saitul Fiat is cu dealeri din Bucuresti cu nr de telefon...etc
Cristi80483
mersi mult Sorin.Va tin la curent.
virgil84493
Salutare la toti fiatii si fiatele!
Se pare ca cel mai norocos dintre voi am fost eu / de ce , e simplu !!!
Joi,26iulie, am vazut Fiatul Albea Dynamic, era in Craiova la expozitie la dealerul de aici- AutoMonza, iar a doua zi am golit portofelele(al meu, al prietenilor si al bancii) pentru ca seara sa intru in oras (nu sunt craiovean!) cu FIATUL!!! Asra, repet, intr-o zi!
Ce-i drept, m-au ars ceva la dotari - este full, mai putin jante alarma si alte nimicuri!!!
Va plangeati de tapiterie? A mea este gri deschis, iar bancheta din spate gri cu cola :bash:
SFAT: Husele Puffy (Selgros Craiova 150RON) sunt aratoase, dar nu prea rezistente la agatat. Ce-i drept se instaleaza bine (NU USOR!!!)
Am deja 2450 km, consum mediu 6,2, cel putin 1/2 facuti cu AC.
sa ne mearga masinile!
Cipp
Ti-au vandut masina din showroom?
Stanean75862
De ce minunezi dana? eu am luat-o la fel, de pe stoc, dupa terminarea unei prezentari!!! Mi-a placut, avea dotarile care le vroiam, si e la mine!!! dar dupa o saptamana de la achitare!!! nu intr-o zi!
virgil84493
Am lipsit putin de pe aici - de fapt nici nu am prea am avut timp...
Probleme minore - o stupida pupatura intre Fiatul meu si un cielo authton (FRATILOR, E TABLA DE TABLA PE MASINA ASTA, ADICA FIATUL!!!) si bucuria supreme din poartea pretinilor de la rutiera - 3 luni fara carnet.... Noroc cu cursurile alea smechere de siguranta rutiera. Dar si asa, tot sunt 30 de zile.
RUGAMINTEA MEA ESTE: VOI CU CE ASTUPATI ZGARIETURILE ALEA MICI SI FRUMOASE CARE APAR DE PE DRUMURILE PATRIEI? Ceara de lustruit e egal cu 0, aproape,iar pentru 2-3 semne, sa intru in service cu Casco, e , totusi, prea mult....
Sorin82761
QUOTE(virgil84493)
Am lipsit putin de pe aici - de fapt nici nu am prea am avut timp...
Probleme minore - o stupida pupatura intre Fiatul meu si un cielo authton (FRATILOR, E TABLA DE TABLA PE MASINA ASTA, ADICA FIATUL!!!) si bucuria supreme din poartea pretinilor de la rutiera - 3 luni fara carnet.... Noroc cu cursurile alea smechere de siguranta rutiera. Dar si asa, tot sunt 30 de zile.
RUGAMINTEA MEA ESTE: VOI CU CE ASTUPATI ZGARIETURILE ALEA MICI SI FRUMOASE CARE APAR DE PE DRUMURILE PATRIEI? Ceara de lustruit e egal cu 0, aproape,iar pentru 2-3 semne, sa intru in service cu Casco, e , totusi, prea mult....


Virgil daca poti sa imi dai mai multe detalii despre accident cam la ce viteza sa produs , daca a fost frontal sau...... , cum s-a comportat masina...
virgil84493
Nu a fost ceva grav, Sorine.
Piata, aglomeratie, un bunic cu o dacie pe contrasens - el a primit doar 300Ron amenda- un Cielo parcat la 1m de bordura ...
Viteza era mica, dar am sters spoilerul fata la Cielo - noroc ca l-au facut sa iasa in afara - cam cu 1,5 m din partea dreapta a Fiatului. Cand m-am dat jos, aveam pe usi si spoiler o ditamai dunga . Noroc ca era doar culoarea spoilerului "advers". La masina mea, mai nimic: dunga cea lunga se stergea foarte usor si doar 2/3 zgarieturi. Ce-i drept, aripa stanga fata de la Cielo a iesit putin naspa din confruntare....
Dar m-am invatat: pentru piata sa ne traiasca daciile (la cine mai are prin curte, ca eu inca nu8 o insor!!! O fi Fiatul si pentru drumuri naspa, dar la astea mai bine Dacia, chiar daca ramane acolo!)
Sorin82761
ok bine ca nu a fost mai rau .... biggrin.gif
virgil84493
Merci mult, sorine, dar acum stau cu 2 masini in curte si de joi nu am sofer, asta-i partea nasoala!! :evil:
Asta-i meseria de sofer in Ro cand nu ai pile unde trebuie sau nu ai tupeu 100%!!!!
In rest, band.gif !!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.