Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Catre A2 ( autostrada soarelui)!
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Vacante si calatorii
OaneA4
Care e cel mai scurt drum de la intrare in Bucuresti de pe autsostrada pitesti-buc catre autostrada soarelui. In noaptea asta plec la mare si nu vreau sa pierd mult timp prin Buc smile.gif
eddie
Cum as merge eu:
iesi din Militari,mergi drept,la Dambovita o iei la dreapta si mergi pana la Magazinul Unirea.Acolo o iei la dreapta pana la restaurantul Budapesta,care e la o statie distanta,spre Sincai(Tineretului).
E o intersectie cu linie de tramvai.Virezi stanga si mergi in continuare....pe sub pasajul Marasesti,Posta Vitan,Dudesti,Sulea,Policolor si ...autostrada Soarelui ! Drum bun !
OaneA4
Ms. O sa merg pe traseul indicat de tine, m-i se pare cel mai bun. :wave:
air_wolf
mergea s-o iei direct pe centura...
guerilla
sper ca nu ai mers prin pasajul marasesti. nu de alta, da e inchis biggrin.gif
mike.omega
Urmeaza sa aflam cand se intoarce!
Oricum have fun prin traficul de la mare laugh.gif
AZAZEL
QUOTE(air_wolf)
mergea s-o iei direct pe centura...


daca ajungi in bucuresti pana la ora 7 dimineata , merge sa o iei pe centura. altfel poti sa faci pe centura si 2 ore. oricum daca ajungi pana la 6 in buc nuse mai merita sa o iei pe centura, pt ca la ora aia traficul este ok in buc.
Iulian82778
Eu zic sa faci stanga inainte de Cora Militari (nu e publicitate), dupa al 3-lea semafor faci dreapta si o iei de-a lungul Dambovitei, sa o ai mereu in dreapta, si o sa iesi din Bucuresti pe la targul Vitan drept inainte pana dai in centura, faci stanga si ai iesi direct in autostrada... Km 5 daca nu gresesc...
S O R I N
Pana la urma sunt sau nu camere radar sau de supraveghere pe

autostrada soarelui?
OaneA4
M-am intors :doh: . Am mers pe langa Unirea si apoi am urmarit indicatoarele. Am iesit prin vitan pe langa targul de masini pe acolo. Nu am vazut camere pe autostrada soarelui dar vreau sa va spun ca din craiona pana la iesire de pe A2 ( la cernavoda) am facut 4h iar dupa ce am iesit de pe A2 si pana in Mamaia am factu 2h30 min. Se cirula infernal. La intoarcere (ieri pe la 15) am rins o coloana de cca 10km. Deeee se asfalteaza in plin sezon.
AZAZEL
OANE , la ce ora ai iesit de pe A2(cernavoda)?e f important.

eu vreau sa plec vineri dimineata la ora 5 din buc, ca sa prind trafic mai mic. inseamna ca pe la 6 si un pic ies de pe a 2(cernavoda)
j o k e r
plecat vineri 28 iulie din centru bucuresti la ora 18, iesit din bucuresti la 18:30, iesit de pe autostrada la 20, ajuns in constanta la 22. la Cernavoda se lucra ceva pe-acolo, mers pe un singur sens. 1 radar la Fetesti.

Plecat din Constanta duminica 30 iulie la ora 18, intrat pe autostrada la 19:30, nu se mai lucra la Cernavoda => mers normal, ajuns in Bucuresti la 21. Nici un radar.

PS: toaletele de la spatii servicii pe autostrada soarelui nu functioneaza.
OaneA4
Pe la 7 am iesit de pe A2 si era f aglomerat. Eu zic sa pleci ceva mai devreme.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.