Help - Search - Members - Calendar
Full Version: CUM DAU BORDUL JOS?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
Cristi82394
Deci as vrea sa schimb niste becuri pe la bord,sa vopsesc si bordu si tre sa dau bordu jos.In manual nu am gasit mare lucru.Stie cineva cum sa-l dau jos usor si eficient? blush.gif
Cristi82394
Apropos lada e 1200 smile.gif
bakhus70370
Sa dai tot bordul jos cred ca trebuie sa cauti niste suruburi pe undeva,nu stiu exact unde ca n-am incercat dar dupa cum stiu eu Lada trebuie sa fie usor de vazut si desfacut.Sa schimbi becuri e mult mai simplu.Trebuie sa scoti placuta de pe bord unde initial era sau trebuia sa fie radioul.Bagi mana si undeva in stanga sus ar trebui sa simiti o tablita.Aia e clema (din dreapta,sunt doua la numar)ce tine partea cu ceasurile si becurile.Impingi de ea spre tine(spre spatele masinii) si tragi de ea spre dreapta masinii si o sa vezi ca incepe sa iasa.Dupa ce iese ai 2 mufe si cablul de kilometraj de scos din spate si poti sa fugi cu el, e foarte simplu wink.gif
Cristi82394
Deci nu numai ca vreau sa schimb becele biggrin.gif de la bord dar vreau sa bag in locul becului de la bord o lampa albastra
Dragos56563
Da, ok... Tot asa se procedeaza... biggrin.gif

:wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.