Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pierderi la renuntare (imposib. plata) leasing p. fizica
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Lucian_BV
Stimati forumisti !
Ma aflu in trista ipostaza de a nu putea continua plata ratelor la un leasing auto pe pers. fizica.
As fi vrut sa stiu (pana sa ma duc direct la firma de leasing) cam la ce pierderi sa ma astept.
Am achitat un avans de 15% iar rata bate undeva la 400 euro/luna pe 48 luni.Am achitat deja 7 rate.
Daca cineva a mai trecut prin ceva asemanator sau e in cunostinta de cauza l-as ruga sa ma sfatuiasca.
MULTUMESC.
Geroge73919
Vinde masina cat poti de repede, daca nu poti tu o ia leasingu' si ramai cu buza umflata si banii luati
Lucian_BV
Cum s-o vand daca e a bancii (firmei de leasing) ???
madalina
Cauta pe cineva sa preia leasingul. Ti se dau tie niste bani pentru partea platita deja de tine (nu stiu procentual cat, depinde de masina), iar persoana respectiva plateste in continuare leasingul.
ivghenie74744
ce masina ai? sunt interesat! ai MP :wave:
CRG
pentru vanzare in leasing, se face un contract de cesiune. Cei de la firma de leasing stiu ce au de facut.

Bafta!
romb
vinde-o cat poti de repede , vei pierde mai ales daca te simte lumea disperat ...

daca nu iti platesti ratele ti se va lua masina si nu vei primii nici un fel de compensatie , pierzi tot ce ai platit ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.