Help - Search - Members - Calendar
Full Version: nubira 2 sau una second?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
fane82031
ma gandesc daca se merita sa iau o nubira 2 noua sau un bmw seria 3 sau un passat vechi??? ce se merita mai mult??? toate cam la maxim 12-13 mi.
Dragos75034
Un bmw sau un passat(2002-2003)
Arheopterix
Eu zic Nubira.
Un cunoscut are una .50.000km fara nici o problema ce tine de masina.
Un second risti sa iei teapa si la pret mai adaugi cateva mii.
Nu ai poate statutul social a unui posesor de BMW,dar ai garantie ca ai un obiect nou care nu a suferit nici un fel de peripetii.
RUE
daca iei nubira 2 cu sx-lpg aceasta are abs, AC, geamuri, oglinzi electrice si mai are si combustibil GPL si benzina la 10 500 cu reducerea de acum.
garantie 3 ani sau 100 k.

daca vrei airbaguri iei optiunea mai scumpa peste 11 000 care are si CD.

daca vrei masina noua e una buna si merita.
spatiul pe scaunele din spate pt picioare nu e ca la pasat.


la masina sh casco este mult mai dezavantajos (si mai scump coeficientul ratei dar si valoarea asigurata).

multi au bani de pasaturi sh dar prefera masina noua.
sa nu ai incredere nici in prietenii care aduc masini sh de afara deoarece la ei conteaza banul si macat 10 % tot te pacalesc ei cu ceva care apoi o sa te coste sute/mii de euro.
AlexTM
QUOTE(rue45709)
multi au bani de pasaturi sh dar prefera masina noua.
Dupa cum multi au bani de masina noua si isi iau passat-uri sh

Acu' serios vorbind, la 12-13 K gasesti o masina de talia Nubirei pina in 70-80 mii km, (ma gindesc la Skoda dar NU ZIC biggrin.gif ) cu dotari net superioare: climatronic, airbaguri multe, etc... si in stare foarte buna.
James Kilowatt
Si eu as prefera tot masina noua.
SH-urile vechi sunt de evitat din motive evidente, iar cele recente datorita faptului ca este posibil ca proprietarul sa fiu stiu de la bun inceput ca schimba masina in 2-3-4 ani si atunci a tras de ea cu dintii. Ramane o loterie chiar daca pe hartie un sh de 3 ani nu suna rau. Povestile ca a fost a doua masina a unui pensionar nu le mai crede nimeni...
RUE
un coleg are un mondeo 2002 sau 03 superb.. cu de toate care l-a ajuns luat personal din DE maxim 10 000.
la un mic accident cu botul la service i-au spus ca au gasit o bara indoita (dar nu de la pocnitura actuala) care putea ajunge asa doar dupa o izbitura puternica si reparata.
acum stie si el. cazurile acestea sunt nenumarate. ce sa mai zic de cei care le iau prin intermediari care le aduc din vest si ori acolo au mici ateliere, ori in tara merg direct cu ea acolo si o fac sa arate perfect.
un polish bun face ca masina sa arate super, indiferent prin cate a trecut.

sunt oameni care prefera masina noua.
depinde si pt ce iei acea masina.
se merita (mai ales in DE) sa cumperi masina sh la maxim un an cand ea a pierdut acea valoare de noua care se duce cand ai iesit din magazin si apoi nici uzata nu este. mai ramane si garantia ei. asta daca a fost cumparata din romania de noua.
Mihai66305
Pai cum sa-si ia sh. din DE, dar cumparat de nou in RO ? :ban:
RUE
nah, m am exprimat gresit.
cine vrea intelege.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.