Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Passat Variant 1,9TDI, 101CP - merita ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Dan Mihai82360
Salut
Sunt intr-o dilema extrem de mare:
am ocazia sa achizitionez un Passat Variant 1,9TDI, 101 CP, fabricat parca prin luna Mai 2003, in cea mai tare linie de echipare.
Masina se prezinta fara nici o zgarietura, etc. E inca in Germania.
Are 128.000 km (sper eu ca sunt reali)
Merita sa dau 12.600 euro pe ea (cu tot cu adus in tara, accize, RAR, facut dosar de inmatriculare... ) ?

Please HELP !!

Da' repede.
danmatyas
mi se pare prea scumpa..
Dan Mihai82360
Am primit si niste poze cu masina
Le postez acum

Din cate am constatat eu, nu pot adauga mai mult de o poza la un post, asa ca voi face 4 posturi.
Dan Mihai82360
Lateral
Dan Mihai82360
Spate.... nu mi-e foarte clar de ce sunt sterse numerele.... - o fi oare vre-o problema ???
Dan Mihai82360
interior[/img][/quote][list]
danmatyas
faina scula! motorul o cam trage n jos. eu zic ca e mult cat cere pe ea.
DORU
De acord cu Dan Florin...insa poti opera un chip pe ea si intri in alta clasa de putere usor...minim 131CP! S-ar misca altfel un combi...
Dan Mihai82360
Apropos, ce semnificatie au literele rosii din sigla TDI ?
Am vazut ca exista modele la care litera I e rosie (asa ca la masina din pozele postate de mine) si am mai vazut si modele la care literele DI sunt rosii.
Daca stie cineva, lamuriti-ma si pe mine va rog


Avand in vedere ca eu conduc cam 8.000 km pe an (cel putin pana acum, cand am o dacia berlina cu injectie) - ceea ce inseamna ca mai mult ma plimb prin oras (Cluj Napoca), partea aia cu miscatul mai lent nu ma omoara. Daca o sa constat ca nu merge asa cum as vrea eu, bineinteles ca voi apela la un chip-tunung.
Constantin49238
Masina n-ar costa chiar mult tinand cont ca are destula echipare. Era misto sa fie si tiptronic.
Cristian81745
TDI cu I rosu inseamna motor 1.9 101 CP, DI rosu inseamna 1,9 115 CP si ungerea cu Pumpe Duse care au nevoie de un ulei special , cu alte caracteristici decat cel normal. Masina este ok, atentie la filiera pe care o cumperi . Bafta.
crysty_cyc
Culoarea Rosu la litere n-are legatura cu puterea motorului sau ceva de genul asta.
Cristian82844
QUOTE(crysty_cyc)
Culoarea Rosu la litere n-are legatura cu puterea motorului sau ceva de genul asta.


Esti sigur?
eu stiam ca un I rosu inseamna 101HP iar cel cu DI rosu are 115HP.
si la toate passaturile care le-am vazut se verifica.
Mai sunt unii care isi modifica inscriptia de pe spate, sunt chiar si cu TDI rosu blink.gif
Dan Mihai82360
OK, din pacate oportunitatea asta s-a (ex)terminat.
Nu mai e de vanzare masina - adica s-a vandut deja.

Multumesc tuturor care si-au dedicat din timpul si experienta lor pentru a ma ajuta sa-mi fac o parere despre masina aia.
danmatyas
eu zic sa dai o raita prin targ , chiar azi am fost ..la 11 500 - 12 000 gasesti passat-uri tot asa de bine echipate si cu motor de 131 de cai.de prin 2003.nu iti recomand sa cumperi din piata dar iti poti face o idee asupra preturilor, daca cei de aici le vinde cu atata inseamna ca daca mergi in germania il scoti mai ieftin. Sa nu iti para rau dupa masina aia, avea pretul cam mare. eu stiu ca "i" rosu e 101 cp (asta la modelele mai vechi de passat) iar "di" rosu e 131 cp. este si cu "Tdi" rosu ..ceea ce eu stiu ca inseamna 1.9 tdi 150 cp.
Cristi2
la VW, d rosu i rosu inseamna pompen duse si se poate intalni cu 101 cp, 116 cp si 131 cp.
toate rosii inseamna 150 cp
un i rosu inseamna 110 cp motor ne-pd, la fel ca si in cazul nici una rosie, dar 90 cp.
danmatyas
si daca e doar i rosu e PD, vezi motorizarile 101 cp.
Cristi2
eu am cu di rosu, si am 101 cp.
s-ar putea ca din 2003-2004 sa se fi modificat, dar cu i rosu era doar cel de 110cp.
ionut83652
QUOTE(Dan Mihai82360)
Salut
Sunt intr-o dilema extrem de mare:
am ocazia sa achizitionez un Passat Variant 1,9TDI, 101 CP, fabricat parca prin luna Mai 2003, in cea mai tare linie de echipare.
Masina se prezinta fara nici o zgarietura, etc. E inca in Germania.
Are 128.000 km (sper eu ca sunt reali)
Merita sa dau 12.600 euro pe ea (cu tot cu adus in tara, accize, RAR, facut dosar de inmatriculare... ) ?

Please HELP !!

Da' repede.


cam scumpa m,ax 10-11 mii euro face
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.