Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce culoare sa iau ????
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Adrian82643
Va rog mult de tot sa ma ajutati ca nu stiu ce culoare sa iau.

Este vorba despre un Volkswagen Polo 86 CP FSI, toate bune si frumoase, dar ce culoare ?.

Eu, baiat, pe la vreo sa zicem 25,5 ani. biggrin.gif

Prietena zice ca Argintiu Silverbird,
Eu zic ca Negru Black Magik, sau poate Anthracite-ul.

Eu zic ca argintiul pe Polo-ul asta nou arata a masina de pi, ma scuzati, fete. Negru arata bine pe ea ?.Sau poate altceva, dar albastru va spun de pe-acum ca nu-mi place de fel.

Daca ma ajutati va trimit cate o bere rece prin email sau pm. biggrin.gif
Marius30562
Al sotiei este "Fairway Green".

Arata bine si este si mai "sobru".
george71302
Salut ! E greu de dat sfaturi; "de gustibus non disputandum !" asa ca... dar ce culori sunt disponibile ? si pana la urma cred ca trebuie sa alegeti in functie de cateva criterii: 1. cum rezista culoarea la murdarie; se stie ca gri-ul metalizat confera masinii un alt aspect daca masina e murdara, iar culorile inchise nu avantajeaza acest aspect; 2.din punct de vdr strict al culorii, ca aspect al masinii e greu de dat cu parerea; unora le place o culoare, altora nu; tot voi va trebui sa conveniti la o solutie de mijloc; in fine, ce culori sunt disponibile ?
:wave:
Dragos75034
Salut! Personal as alege argintiul!! Am vazut chiar azi unul negru si arata bestial!!!Dar depinde de gusturile fiecarui om!! Chiar sunt curios ce vei alege pana la urma.
Adrian82643
Marius30562, chestia e ca nu-mi place verdele. Oricum, multumesc. biggrin.gif

george71302, Stiu se zice ca gusturile nu se discuta, dar nu sant intru totul deacord .... Uite culorile : (dar trebuie vazute pe masina ca sa iti dai seama) :
Galben (Sunflower-T1),
Albastru (Shadow Blue-P6),
Albastru (Tossa Blue-R1),
Negru (Black Magic-Z4),
Argintiu (Reflex Silver-8E),
Argintiu (Silverbird-Q3),
Alb (Candywhite-B4),
Albastru (Summerblue-E1),
Albastru (Blue Anthracite-F8),
Albastru (Olympia Blue-S6),
Rosu (Flash Red-D8),
Negru (Black-A1),
Rosu (Sunset Red-6K),
Verde (Fairway Green-M4),
Rosu (Winter Red-L4).
Deci, Silverbird-ul este un argintiu mai inchis, care se vede destul de frumos, nu este deschis si negru A-1 este "negru-negru", pe cand negru "Black Magic" este mai maro in soare.

Dragos75034, ce argintiu ?, reflex silver mai deschis sau silverbird mai inchis ?. Si crede-ma ca negru este culoarea mea preferata, dar cu toate ca din spate se vede extraordinar neagra, din fata parca nu i s-ar potrivi, cand ii vad farurile. Nu stiu, poate aberez.
Oricum am vazut ieri in Bucuresti ca am fost cu treaba unul negru si m-am uitat la el de zicea lumea pe strada : "uite-l si p`ala cum merge cu capu` intr-o parte, saracu ... ". biggrin.gif Era sa ma impiedic si de un caine .... .
Cristian82844
pe polo culorile care mi-au placut cel mai mult au fost argintiu, verde si alb.
daca ar fi sa imi iau unu as alege una dinculorile astea.
nu am crezut inainte sa vad cat de bine vine albul pe polo
cat despre negru, parerea mea este ca merge doar pe masinile mai mari, sau pe cele mai sportive
Adrian82643
QUOTE(Cristian82844)
cat despre negru, parerea mea este ca merge doar pe masinile mai mari, sau pe cele mai sportive


Si crezi ca Polo nu are un aer destul de sportiv pentru negru ?.Nu stiu, mie mi se pare ca ar merge. :angel:
Si cat despre argintiu, nu cumva ar arata a masina de fete ?.

beer.gif
Cristian82844
o fi avand farurile si grila mai sportive, dar totusi e o masina f mica
popica70
Negru fratele meu! Chiar si o masina condusa de o blonda, e mai masina daca e neagra@!
TLS-09
QUOTE(Adrian82643)
Va rog mult de tot sa ma ajutati ca nu stiu ce culoare sa iau.
Eu zic ca argintiul pe Polo-ul asta nou arata a masina de pi, ma scuzati, fete. Negru arata bine pe ea ?.Sau poate altceva, dar albastru va spun de pe-acum ca nu-mi place de fel.
Daca ma ajutati va trimit cate o bere rece prin email sau pm. biggrin.gif


S-ar putea ca negrul sau culorile inchise sa arate mai bine. Alegerea e a ta. Personal insa as merge pe mina prietenei tale deoarece griul este infinit mai putin sensibil la praf si murdarie decat negrul. Mai mult, pe negru se vede orice zgaraietura si dn pacate la noi sansele sa apara sint destul de mari existind o serie de factori care concura( vecini mirlani, mirlani nevecini, praf, pietre etc nu-i insir ca-i stii).
Asadar daca te axezi pe aspect si doar pe asta (chestiune destul de superficiala in opinia mea) ia negru, daca vrei sa mergi si pe practic si fiabil , ia griul.


Acuma depasind faza asta cred ca poti avea umor mai de calitate decit "Eu zic ca argintiul pe Polo-ul asta nou arata a masina de pi, ma scuzati, fete." . Stii faza cu "ma scuzati fete" nu este e natura sa acopere grosolania.
Uite ca pe sfirsitul postului ai facut progrese "Daca ma ajutati va trimit cate o bere rece prin email sau pm..", asadar se pot face glume(ma rog: mai mult sau mai putin reusite) fara sa fim mirlani.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.