Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Camere sau radare
Masini.ro Forum > Masini.ro > Circulatie
Geroge73919
Azi pe Magheru eram cu un amic in masina (il luasem de la Romana sa vada masina pe care am adus-o ) si i-am aratat un demaraj pana la 100 si dupa mi-am dat seama ca am auzit la stiri de existenta a 4 camere, dar din cat am citit pe net sunt doar pt supraveghere nu radare , voi ce stiti ati primit acsa ceva de la astia? eram intre Romana si Victoria pe la jumatatea drumului, deci nu intersectie , acum cesa zic nu stiu unde sunt puse , poate ma lamureste cineva blink.gif
R a z v a n
Geroge73919
Aia e una, mai e una chiar in intersectie la Romana , acum nu stiu ce as zic ca eram intre Romana si Victoria pe la jumatatea drumului .

Am gasit ceva pe net :

Cele patru camere de supraveghere, deocamdata fara radar si "cititor de numere", sunt amplasate la intersectia bulevardului Magheru cu strada Take Ionescu, in dreptul cinematografului Scala, la Sala Dalles si in Piata Romana.

Toate sunt conectate la dispeceratul Brigazii de Politie Rutiera a Capitalei. "Camerele se rotesc la 360 de grade si surprind in intregime ambele sensuri de mers. Din dispecerat putem focaliza camera pe autoturismul contravenientului si putem citi foarte bine numarul masinii. Un stop-cadru, o verificare in baza de date a politiei si gata.

Cel care a incalcat legea va primi amenda prin posta, daca este vorba despre o persoana fizica. In cazul masinilor inmatriculate pe o societate comerciala, reprezentantii acesteia vor primi o invitatie la politie. Imaginile surprinse de camere sunt inregistrate si arhivate pana cand avem confirmarea ca amenda a fost platita", explica politistii.

e ceva dubios aici , cica nu sunt radare si nu au cititor iar jos zic contrariul

PS Poate am noroc si nu focalizau in directia Victoria cu camera aia din Romana
booneK9
1. unde erai tu nu sunt camere ori radare fixe, dar sunt radare mobile si sectia 1 politie.
2. In articol nu e contradictie. Camerele nu lucreaza in pereche cu radar si nu au sistem automat de citire a numarului de inmatriculare. Citirea se face din focus si te ia pentru depasiri, parcari, opriri neregulamentare, fortarea semaforului, chestii de-astea evidente.
Geroge73919
Dc erau radare mobile ma oprea la control, asta daca puteam sa opresc blush.gif


PS am facut o prostie cat mine de mare , sper sa scap de data asta si o las mai moale
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.