Help - Search - Members - Calendar
Full Version: vreau masina!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chevrolet
Mihai74546
Tocmai am dat avansul pentru un Chevrolet Aveo 1,4 16v nivel de echipare Platinium (cel mai complet). Dar dealerul meu mi-a spus ca mai devreme de septembrie nu o sa am masina pentru ca o masina cu nivelul asta de echipare nu mai au nici in depozitul central din Slovenia. Tot el a spus ca a incercat sa gaseasca in tara la alti dealeri o masina dar nu a gasit. Asa ca:
1. va rog poate ca aveti cunostinta de vreun dealer care are cea ce doresc eu
2.stiti cumva ce imbunatatiri are Aveo fata de Kalos in conditiile aceluiasi motor de 1,4
filipescu82758
sal .. poti sa ne spui si noua cat te-a costat...? pret final...
mersi
Mihai74546
Avans leasing (4281 euro)+comision leasing (171.26 euro)+taxa inmatriculare(200 euro)xTVA= 19.963,44 ron(adica 200 milioane). Am rata 100 euro timp de 3 ani iar la sfarsit mai dau 2000euro valoare reziduala+ 500 euro taxe vamale(poate am norocul sa se micsoreza, asa este un zvon). Totul face 10771 euro inclusiv valoarea reziduala si taxa vamala. Valoarea reziduala o pot reesalona pe durata unui an daca vreau, iar taxele vamale se platesc ultimele.Daca era sa o platesc cash ma costa 13 mii si ceva.
Cand ridic masina trebuie sa mai am bani pentru inmatricularea provizorie si pentru RCA, aproximativ 5 milioane chiar mai putin daca fac RCA-ul pe 6 luni.
La toate astea se adauga Casco in rate trimestriale de 4,5 milioane.
Una peste alta, la ce dotari are masina se justifica pretul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.