Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Noul Swift
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki > Swift
Eva31188
Am ca masina de servici Noul Swift 1.3, 16 valve, 92 CP - o surpriza deosebit de placuta.
Ce pot sa spun despre ea: tinuta de drum excelenta, raspunde rapid la comenzi, frane f. bune, transmisia (desi manuala) e bestiala - vitezele se schimba f. f. usor.
Pe deasupra e f. nervoasa, in a 3a risti sa ajungi pe nesimtite in 70km/h.
Ce nu-mi place: consuma mult: 9-10l/100.
suzuki_bs
Depinde cum mergi. In Bucuresti orice masina iti consuma mai mult. Masina are putini km. Mai tarziu iti va consuma mai putin. Depinde foarte mult de "cum o educi". Avand in vedere faptul ca este masina de servici si va fi condusa mai mult prin aglomeratia din oras iti recomand din cand in cand sa pleci si la drum lung . Calamina din benzina care se depune in conditii de mers in trafic aglomerat se va curata si masina va fi si mai vioaie.
Mihai66305
Orice masina ? Si cele diesel ? smile.gif
Lasand gluma la o parte, Swift-ul 1.3 pe benzina nu e deloc o masina cu consum redus raportat la masa si puterea masinii...
Eva31188
Masa masinii nu este data de aspectul ei exterior. Si eu credeam ca e usoara, insa nu e:

Greutate proprie(kg): 990
Greutate totala(kg): 1485
Eva31188
E chiar mai grea decat Clio Symbol care pare mai mare si are 960 kg.
Florin50070
Un articol interesant despre consum:

http://www.edmunds.com/advice/fueleconomy/...ice.driving.1.*
Mihai66305
QUOTE(Eva31188)
E chiar mai grea decat Clio Symbol care pare mai mare si are 960 kg.

Depinde de motorizare si optiuni. Clio Symbol 1.4 MPI (gol) pleaca de la 1015kg.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.