Help - Search - Members - Calendar
Full Version: nemultumire
Masini.ro Forum > Administrare > Echipa de moderatori Masini.ro
alex20
nu stiu,nu zic nimica de parteas cu vanzarea golfului mi se pare normal sa nu vinzi masini pe forum,da partea cu dacia x90...
eu stiam ca acel colt din dreapta reprezinta cele mai actuale informatii care apar pe forum indiferent de subiect.acuma ne cenzurati orice dezbatere?
guerilla
nu va cenzurez nimic. dar nu mi se pare util sa deschideti mai multe topicuri pe acelasi subiect. este foarte greu sa dai un search si sa vezi ca s-a mai discutat pe acelasi subiect pe mai multe pagini?
http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?topic=633&forum=1

cat priveste partea cu vanzarile, exista un topic separat, pe care l-am acceptat, tocmai pentru a veni in intampinarea cerintelor voastre.
http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?topic=774&forum=1
krysty
alex, pe forum mai exista un topic despre x90 si e normal(zic eu) ca discutiile sa continuie acolo. e mai usor de urmarit de catre ceilalti forumisti. mai multe threanduri pe aceeasi tema mi se pare lipsa de respect pentru ceilalti! cat despre vanzarea pe forum nu e un lucru rau! dealtfel exista un topic pe aceasta tema. in curand, cu sprijinul lui cristiant si omega speram sa se deschida o arie avand ca tema vanzarile s-h.
krysty
pentru sugestii si reclamatii e bine sa ne limitam la aria "echipa masini.ro".
guerilla
in alta ordine de idei, alex, te rog sa ai grija la limbajul pe care il folosesti. limbajul tau lasa de dorit uneori - vezi pagina a doua din topicul "reduceti viteza". daca sandman "a sarit calul" nu este o scuza pentru a adresa injurii.
alex20
imi voi corcta conduita ,oricum m-au scos din sarite vorbele lui sandman pentru ca datorita unor indivizi ca acestia mor oameni nevinovati pe strazi.
imi cer scuze cu ocazia aceasta
V l a d
salut krysty,
am alta nemultumire si nu am vrut sa fac un nou topic pentru asta. dar nu este normal sa inchizi un topic cu fotografii cu masini doar pentru ca ele sunt si pe strada sau in reviste. atunci hai sa abandonam toti forumul pentru ca detalii si sfaturi si dicutii cu masini sunt si la televizor si in reviste si se pot purta si in particular. forumul asta a fost facut pentru utilizatori si pentru ca ei sa se simta bine aici si sa discute, dupa numarul de posturi si vizionari cred ca lumea se simtea bine cu acest topic. nu e corect sa-l inchizi, mai ales ca lumea continua sa posteze acolo. cat despre stergerea mesajelor din topicul foto iar nu este ok, pentru ca eu unul am muncit sa fac fotografiile la rezolutie si sa le postez acolo sa le cada si altii + mi-a scazut numarul de mesaje. puteai sa le muti macar si iti garantez ca majotritatea fotografiilor postate de mine acolo nu le gasesti pe site sau in alta parte. pacat, credeam ca e un forum cu discutii libere si opinii si in care iubitorii de masini se puteau manifesta in voie. sper ca nu m-am inselat, desi tot ce se intampla aici duce spre o directie total opusa. sper sa nu mi-o iei in nume de rau dar asta e parerea mea si sunt sigur ca nu numai a mea.
va salut
krysty
ai dreptate... partial. nu e bine sa incarcam forumul doar de dragul de a posta. au ramas, si vor ramane deschise topikurile "poze" in care se vor posta retromobile si "poze cu aparitii noi". de altfel la deschiderea unui threand nimeni nu interzice atasarea de imagini cu masina la care face referire acesta. sper ca m-am facut inteles.
V l a d
ok am inteles in mare parte si problema tehnica cu spatiul vostru de stocare si cu traficul prea mare, probabil, la fiecare accesare a topicului cu poze. dar incercati sa puneti problema ceva mai delicat, nu asa radical, ca la prima vedere pare un pumn in gura si din cate vad eu toti aici suntem defapt niste pasionati de masini si stim sa ne purtam unii cu altii, dovada raspunsul corect pe care l-am primit de la tine. multumesc pentru el si sper sa ne intelegem in continuare asa bine
Rai
nu stiu daca sunt nemultumit dar cred ca "desamagit"cu pozele ar putea unii dinte moderatori sa scrie sa nu mai incarcam poze nu e o problema dar sa stergi si sa faci numai cum crezi fara o mica notita mi se pare nedemocratic chiar dictatorial in tara in care traies exista o lege de libera comunicare si orice scris sau poze care nu jignes pe nimeni sunt proprietatea celui ce le-a postat.eu nu am sa mai scriu nimic pana ce nu stiu de fapt ce vor concret moderatori.si daca nu sunt bine venit am sa renunt,nu e o problema.
M i h a i
marius daca nu primesti nici o veste fa un topic nou cu nemultumirea caci aici, fiind topicul lui alex s-ar putea sa nu bage de seama. cat priveste stersul, il banuiesc pe krupp care pomenindu-se moderator s-a pus pe fapte mari stergand tot ce nu era cu poza de pe topicul poze...lame...de parca o parere sau o informatie in plus ne strica. daca eu postez un bmw si zic ca e ferrari din gresala iar cineva imi atrage atentia nu are rost sa-i stergi omului postul doar pt ca nu a atasat poza
guerilla
salut marius, salut mihai

problema stergerii topicului cu masini a fost ca in primul rand ocupa spatiu pe server si in al doilea rand reprezentau poze cu masini comune care pot fi vizualizate si in aria de masini noi (direct de la reprezentante). exista acum o arie de poze cu noutati si o arie de poze cu masini vechi, retro.
idealul e sa postati/postam poze la topicuri separate, pentru fiecare masina noua de care aflati/aflam. astfel, un vizitator nou nu va cauta in 30 pagini de poze o anumita masina. noi asa consideram ca e mai viabil.
in alta ordine de idei, krupp nu este moderator, ci e chiar adminul acestui site.
moderatori sintem eu, krysty si omega.
daca aveti probleme nu ezitati sa intrebati. la fel si pentru sugestii si reclamatii. chiar daca vom intarzia cu raspunsul (pentru ca fiecare mai are si un job in paralel) fiti siguri ca veti primi unul in scurt timp.
sa ne auzim cu bine
M i h a i
multumim de lamuriri cristiant. eu unul imi imaginam ca problema spatiului pe server este unul din motive si personal nu am fost deranjat de stergeri motiv pentru care nici nu am pomenit nimic de ele pana acum. insa tot ce trebuie sa faceti e sa ne anuntati si pe noi caci e frustrant (si ma gandesc la marius) sa stii ca te chinui sa faci ceva si esti oprit fara o explicatie.
si nu ma mira ca, krupp este admin...s-a simtit o oarecare "violenta" in interventia lui si in modul cum ne-a instiintat de ea. la urma urmei e dreptul vostru sa faceti ce vrei chit ca ne place noua sau nu, insa e bine sa ne anuntati, asa din respect.
stiu ca poate pare putin prea mult ce zic pentru ca in fond si la urma urmei nu s-a intamplat mare lucru insa am profitat de situatie, ca sa lamurim lucrurile si pentru viitor, pentru ca mai mult ca sigur vor mai apare neconcordante intre ce vrem noi si ce vreti voi (din motive obiective ...sunt sigur, in fond asta mi se pare cel mai serios forum de masini).
asadar solutia e simpla: comunicarea user-moderatori/admini.
so lets kiss and make up
best regardes
guerilla

ok friends
ne cerem scuze inca o data dar avem circumstante atenuante... in procesul de deblocare al acelui subiect, s-a sters din greseala cu totul.
speram ca greseala recunoscuta sa fie cel putin pe jumate iertata.
kiss kiss
guerilla
ah.. era sa uit.
asta nu inseamna ca trebuie deschis alt topic cu poze in afara de cele doua existente. noi il vroiam doar blocat.
tks de intelegere.
Rai
eu am inteles foarte bine totul si ma bucura ca am clarificat anumite lucruri.numai eu sunt un om cu principii si ma asteptam sa fiu anuntat.dar aricum acum sper ca e totul ok.si ar mai fii ceva si eu mai am servici si totu-si am timp sau imi fac timp pentru forum si la salarul meu as putea sa nu mai fac nimic dar experienta mea de inginer constructor de masini vreau sa o dau si altora si sa bucur pe unul sau pe altul.am si cunoscut aici oameni foarte de treaba si pentru un om ce traieste in vest e o experienta f buna de care ma bucur.si sa nu uit nu sunt nicidecum roman deci pot sa zic ca romana scrisa am invatat-o mai mult aici pe forum.si poate o sa.mi foloseasca.
V l a d
hai ma ca pana la urma ne intelegem toti bine in ciuda diferentelor de opinie. poate ne vedem la o bere toti
madalina
La marcile de masini, la Toyota exista 2 topicuri cu Yaris.
madalina
Felicitari pentru seriozitatea demonstrata de administratorii si moderatorii masini.ro! Daca ascundem gunoiul sub pres, e curat! Regulile se aplica diferit daca esti sau nu administrator! Cititi pentru ce s-au dat banuri! Din pacete, nu mai puteti citi toate injuriile adresate de Mihai si altii pentru ca asa e frumos sa vina lumea si sa zica "vai ce Forum civilizat", fara ca acest lucru sa reflecte adevarul! Aceeasi decizie se schimba la fiecare 5 minute! Sunteti neseriosi si infatili! Imi pare rau ca nu corespund imaginii voastre de femeiecare trebuie sa apeleze la "atotputernicia" masculina si sa se se "pisiceasca" pentru a obtine ceea ce vrea! In loc sa sustineti dezvolarea forumului, voi neaparat sa limitati numarul de user activi! Data trecuta am parasit formul pentru ca un anume cristian, care din fericire nu mai se gaseste pe aici, jignea pe toata lumea! Acum il parasesc din cauza moderatorilor!
Cu mult dezgust si dezamagire,
Madalina
Insisit sa-mi fie sters contu!
cristianc
Ce s-a intamplat de fapt :?:
madalina
Dupa cum se poate observa in Area de amenzi, Mihai nu mai era moderator si era banat o saptamana! Nu asta era intentia mea, dar nu mi se pare ca s-a purtat asa cum trebuia sa se poarte un moderator! Rubrica de nemultumiri disparuse total, iar acum posturile lui Mihai si ale mele in care ma plangeam de folosirea acelui calificativ au fost sterse de administratori/modaratori, nu stiu! mihai este in continuare mderator si nebanat, fara avertisment! Regulile sunt aplicate arbitrar! acest lucru ma nemultumeste! daca esti un user obisnuit si spui despre cineva ca este fraier, esti banat, daca esti moderator si folosesti multe si diverse jigniri la adresa cuiva, nu patesti nimic, doar sunt sterse pentru a nu-ti vedea cel putin noii useri adevaratul caracter! Lipsa de etica si chiar de minim bun simt!
oricum s-a schimbat si regulamentul: moderatorii au intotdeauna dreptate si "Nu se accepta limbajul vulgar sub nici o forma. Daca chiar simtiti nevoia sa criticati pe cineva/ceva exista mijloace civilizate de a o face. Daca nu le gasiti, abtineti-va"! adica poti aduce orice fel de injurii atat timp cat nu folosesti cuvinte vulgare!
Nice!
Foarte etic si matur!
Mai ales, profesionist!
admin
O sa incerc sa raspund la toate acuzatiile din posturile de mai sus.

In primul rand vreau sa precizez ca regulamentul a fost postat pe data de 27 aprilie, in ziua in care s-a lansat noul forum si nu s-a efectuat inca nici o modificare.Atitudinea dvs denota faptul ca nu l-ati citit decat in momentul in care ati fost nevoita, adica prea tarziu.

1.citez.."Dupa cum se poate observa in Area de amenzi, Mihai nu mai era moderator si era banat o saptamana! Nu asta era intentia mea, dar nu mi se pare ca s-a purtat asa cum trebuia sa se poarte un moderator!"

Mihai a gresit pentru ca a intrat in polemica cu un user si a primit avertisment.Nu am gasit nimic in posturile lui care sa-mi dovedeasca ca a jignit pe cineva cu intentie sau fara.Ban mi s-a parut prea exagerat, este la inceput si inca mai are de invatat.Nimeni nu se naste destept, toti ne perfectionam pe parcurs asa ca m-am hotarat sa-i mai dau o sansa.

2.citez.."Rubrica de nemultumiri disparuse total, iar acum posturile lui Mihai si ale mele in care ma plangeam de folosirea acelui calificativ au fost sterse de administratori/modaratori, nu stiu!"

In rubrica asta trebuiau sa se posteze nemultumiri ale userilor in legatura cu forumul.La un moment dat ati postat un mesaj in care era criticat rangul de "femeie la volan".V-am inteles obiectia si l-am schimbat in 5 minute.Polemica ulterioara in care v-ati antrenat cu Mihai si care era total offtopic a fost stearsa conform regulamentului , punctul 1.

1.Forumul masini.ro este un forum destinat in principal discutiilor despre masini. abaterile dincolo de sfera acestor domenii sunt permise doar in masura tolerantei moderatorilor si administratorilor.

..deci dupa cum se observa nu s-a incercat ascunderea gunoiului sub pres.Am incercat doar sa feresc de ochii userilor nevinovati un confict lipsit de haz si care nu-i interesa.


3.citez....""oricum s-a schimbat si regulamentul: moderatorii au intotdeauna dreptate si "Nu se accepta limbajul vulgar sub nici o forma. Daca chiar simtiti nevoia sa criticati pe cineva/ceva exista mijloace civilizate de a o face. Daca nu le gasiti, abtineti-va"! adica poti aduce orice fel de injurii atat timp cat nu folosesti cuvinte vulgare! ""

Am incercat sa pastrez o anumita libertate de exprimare, sa nu ingradesc in nici un fel dreptul unui om de a-si spune parerea.Chiar am sugerat adminilor si moderatorilor sa fie mai maleabili si sa nu sanctioneze decat cazurile clare de abuz.Nu mi-a trecut niciodata prin cap ca cineva ar putea interpreta punctul 4 din regulament in felul in care ati facut-o dvs.Mi se pare de-a dreptul hilar.



In curand voi posta si un regulament pentru moderatori.Incerc sa fac din forumul acesta un mediu placut in care userii sa intre cu placere.Imi pare sincer rau dar nu am timp sa urmaresc toate posturile si toate certurile copilaresti dintre useri si sa stabilesc care si unde are dreptate.Pentru lucrul acesta exista doi admini si cinci moderatori, care la randul lor sunt niste useri normali si fac acest lucru in timpul lor liber.Vreau sa-i apreciati un pic pentru ceea ce fac deoarece intr-un fel muncesc pentru voi nu impotriva voastra.

In cazul in care mai apar probleme de genul asta pe forum, cei doi admini au putere deplina sa aplice litera regulamentului.


va doresc navigare placuta laugh.gif
cristianc
In sfarsit o pozitie de admin aproape corecta! =Si totusi posturile contra madalinei au fost la un moment dat jignitoare in tripleta de aur(mihai+vlad+krysty) dar nu mai conteaza devreme ce lucrurile au fost puse la punct. Se poate si asta a dovedit-o si pozitia live a lui George care nu s-a simtit deloc jignit la tot ce arunca madalina!
Bravo adminilor si Bravo George!
Succese!
V l a d
stimate cristrianc, te rog sa imi arati in ce topicuri m-am purtat eu urat si daca gasesti ceva promit sa le sterg si sa imi cer scuze dar nu cred intreab-o si pe madalina daca s-a simtit atacata de mine... deja incepi sa ma enervezi fiind a doua oara cand ma ataci aiurea pe forum... una e sa iti permit pe pm sa imi spui ce vrei si alta e pe forum. Ca sa nu mai zic ca ti-am demonstrat ca gresesti si tot nu ai sters posturile aiurea la adresa mea. astept sa imi zici ce ai de zis..
Si te rog renunta la atitudinea de superioritate si la ironii. Astept ca atunci cand ma port politicos sa se raspunda cu aceeasi moneda. (Prin politicos ma refer la atitudine, nu la cuvinte urate)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.