Help - Search - Members - Calendar
Full Version: masina pt sotie de 6000 de E?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Baby Blues
Dati-mi un sfat pt achizitionarea unei masini de aprox 6000 de E pt sotie.
daca e motor pe benzina sau diesel nu prea conteaza( preferabil benzina). Important e sa fie motorul mic, sa aiba un minim de optiuni( AC, geamuri , oglinzi electr si daca se poate un ABS) si sa fie (cel mai important) usor de intretinut. Anul vs optiuni se poate discuta. Multumesc anticipat.
Mircea4
Ford fiesta diesel.

E faina si potrivita pentru o doamna.
Marius30562
Banuiesc, ca, la pretul aceste este vorba de SH.
Daca-ti (ii) place, ar intra si un Ford Ka nout si bine dotat (AC, ABS, dublu airbag, etc).

Este o masina foarte potrivita pentru o doamna - mai ales daca va fi folosita (aproape) exclusiv urban.
Baby Blues
Masina va fi folosita f.mult urban dar se va folosi si extra, dar nu la curse. biggrin.gif Fordul Ka, este nou nout la 6000 de E? Daca ar fi asa ar fi super. Si eu am luat in calcul Ford Fiesta si Opel Corsa.
mai astept propuneri.
AlexTM
Nu poate sa fie nou.
La 6000, masina noua nu e decit Matiz sau Logan-ul, versiunea cea mai ieftina.

Pentru SH, masina buna si ieftina e Fiat Punto. Are si servodirectia in modul "City", care e o placere smile.gif
nedelcu57566
Gandeste-te serios si la un vw LUPO, micut, cu dotari (ABS, AC, airbag-uri), iar motoarele de 1,4TDI sau 1,2 TDI sunt f.bune, fiabile si un consum excelent: 4,5 mediu motorina. biggrin.gif
Marius30562
Am spus "noutz" nu "nou-noutz" ...
Adica o masina de 2-3 ani cu 50 -60 kkm la bord.

Nou este undeva peste 7000 EUR CIP.
Baby Blues
da am inteles acum cum e cu "noutz". Am gasit un VW Polo. Ce ziceti? 6000 de E din 2000, carte service-117000 km, trapa electr, abs, EPC,radio-cas, oglinzi si geam electr, fara AC. Adus acum 2o sapt din Germania de la o gagica de vreo 30 de ani( dupa cum scrie in acte.
*****81107
VW sint scumpe. Un vw polo de 6 ani are acelasi pret cu Opel,Skoda,Ford, de 3 ani.
Ce ati alege? un vw Polo de 6 ani sau o Skoda Fabia de 3 ani?
Jonin
Skoda Fabia de 3 ani as alege.
Baby Blues
Si asta-i adevarat! O sa mai caut . "Principalul important" este ca sotia nu are nimic de spus. Oricum la fabia nu ma gandisem. Poate mai apar si alte propuneri.
Tarabostes
6000 E pt Polo din 2000, 117000 KM, fara AC, mi se pare destul de mult.
mai ales daca merge in oras ii trebuie AC, poate chiar mai mult decat ABS sau oglinzi electrice, trapa e Ok dar nu te ajuta prea tare
vezi un 206 SH ( o amica a vandut unul de 3 ani si 13.000K cat fac eu in juma de an cu ceva peste 8000, si era cu dotari de bun simt )
striker_astral
A dat scump rau 206 ala blink.gif ..de cand cu 207 pretul la 206 a cazut rau. Am un prieten la bloc care si-a luat 206 din 2002 cu 59000 km si revizia mare facuta la 5700 E. Masina era la primul prop si nu era din aia adusa de afara. Plus ca avea dotari oke : 4xairbag,servo,abs,computer,ac,geamuri fata el. Singurul minus ca avea 3 usi si motor de 1,4.Da restu e super masina.
Baby Blues
Am gasit si un 2006 din 2002 cu motor de 1.9,75 de CP dar fara AC la 6400E. Nu stiu ce se intampla dar numai de astea fara AC dau. Oricum mi se pare super la masina asta usoara un motor asa mare.
Baby Blues
Am sa caut si Fabia, dar inca nu am gasit. Sper sa gasesc ceva din 2003-2004.
Zetics40545
Neaparat pune a/c! Iar daca este numai pentru nevasta, ia un Matiz E A/C, cum am luat eu soatei, e la 6000E cu toate taxele. Pentru oras mi se pare excelent, nu am ce sa-i reprosez. Nu duc lipsa decat de temporizare la stergator!
air_wolf
suzuki jimny sau vitara? :shock:
madalina
O toyota yaris cu km putini, motor decent, intretinere ieftina gasesti in acesti bani. Este o masina mai slab valorizata in romania pe piata sh si pretul este mic in comparatie cu calitatile masinii. O prietena a luat un Yaris cu 80.000 km, din 2002 cu 3500 euro. A costat-o revizia la 90.000 km 12.000.000.
Baby Blues
Dar de ce este asa devalorizata. Noua am vazut ca este destul de scumpa. la noi in oras Toyota mi se pare ca vinde destul de bine Yarisul. Crede ca ai gresit pretul. Numai 3500 de E? mi se pare infim Cred ca o sa iau doua. Una pt mine si una pt ea. biggrin.gif Si cu Opelul ies numai la drum lung.
madalina
e devalorizata pentru ca este vechiul model, versiunea 1 (inainte de facelift).
Dragos75034
Un Ford Ka sau un Opel Corsa.
Baby Blues
ASA DECI?
Baby Blues
Am reusit. VW Polo din 2000, motor de 1.4, geamuri oglinzi trapa elctr, inhid centr, adus acum 2 sapt din Germania, carte service- 115.000 km. Mi s-a parut ok. Pretul 5800. In afar de asta are toate doument pt inmatriculare(I.T.P, ident, etc) si am luat-o cu nr de Germ ceea ce inseamna ca voi fi I-ul propr in carte .
Multumesc f.mult pt sfaturi si informatii!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.