Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Merge alta plansa de bord pe 1200?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
Cristi82394
Sunt curios daca merge sa schimb plansa de bord de la alt model de lada.Eu am un 200 si as vrea alt bord la lada mea.
Dragos56563
Merge... Dar daca schimbi tot bordul, nu doar aparatura. Adica, poti sa pui de la Lada 1500, sau de la 2104 incolo...

:wave:
mihail81843
Acum 6-7 ani, am avut o lada 1200 din timisoara cu un tuning foarte reusit. Avea printre altele bord de BMW ,volan si multe accesorii. Deci merge. Trebuie doar multa rabdare. Un prieten are una cu bord de Alfa Romeo care culmea ....e si functional! :wave:
Cristi82394
Am inteles ca intra ca forma in locul celui de 1200 dar ma interesa daca si functioneaza toate ceasurile de pe el.Cineva mi-a spus ca e mult de munca sa le conecteze pe toate....Stie cineva...?
mihail81843
Merge, dar cu putin efort ! Ceasurile indica....darceasul de presiune la ulei trebuie sa fie compatibil cu sonda atfel da eroare. Aceasi problema la kilometraj nu indica corect, si trebuie modificat cablul de km, si nu-i chiar asa de usor. Idicat ar fi sa montezi bordul cu tot cu plansa. E mai frumos. biggrin.gif
Cosmin65397
Salve! Daca vrei poti sa-ti faci ceva in genu cum se vede in poza...smile.gif biggrin.gif :wave: just a joke
Dragos56563
Nasol ! :puke:

:wave:
Cristi82394
Nu imi place. :puke: .
mihail81843
DISGRATIOS :spam1:
bakhus70370
Merge de 2107 si mie imi place la nebunie cum arata ala.Are baiatul cu lada din DJ pe care din pacate nu l-am mai vazut de ceva vreme smile.gif
Cristi82394
Atunci caut bord de 2107 sa il pun pe 1200.Eventual poate gasesc pe cineva care sa il si poata dea jos pe cel vechi.Multam.
REMUS69209
salutare,eu sunt baiatul cu lada de DJ;Desi nu am mai scris de ceva timp ,sa stiti ca va "urmaresc in fiecare zi".In legatura cu bordul de 2107 merge pus pe 1200 cu mici modificari.Cele mai multe modificari se fac la instalatia electrica si la aeroterma(trbuie schimbata partea de jos a aerotermei),dar sa stiti ca merita toata munca-BAFTA! PS.Sa stiti ca stau cu "ochii pe voi!
REMUS69209
Pt CRISTI8294-daca vrei poti veni la Craiova la un sfarsit de saptamana si o rezolvam (bineanteles daca ai bordul si restul pieselor)
Cristi82394
Multumesc mult Remus ca te-ai oferit.Inca sunt in cautari.Am vazut ca ai scris ca vii la Craiova.Eu sunt din Bucuresti.Daca gasesc bord si inca mai e valabila oferta o sa apelez la tine.Multam mult.
Cristi82394
Remus am uitat sa te intreb.In caz ca ma descurc sa dau bordul jos si poate sa nu il mai schimb ci doar sa il imbunatatesc pe cel actual imi poti spune te rog cum trebuie sa procedez sa il dau jos?Multam.
REMUS69209
Salutare,nu este foarte complicat de demontat.In primul rand trebuie demontat tabloul de bord(ceasurile).Apoi trebuie demontat seiful ala(torpedoul)care este prinscu niste holsuruburi(nu stiu daca asa se scie).Bordul propriuzis este prins cu niste suruburi (in partea de jos a bordului)ale caror capete sunt mascate (daca te uiti atent la baza bordului o sa vezi niste cerculete sub care se ascund suruburile iar in partea de sus (sub parbriz)bordul are niste cleme care se prind in niste suporturi cu surub din caroserie.Nu stiu daca am fost destul de clar(si sigur nu am fost)dar daca nu te descurci mai vorbim!-BAFTA!
Cristi82394
Mersi oricum.....am decis sa las bordul original si sa-l imbunatatesc.O sa pun diseara niste poze sa vedeti ce a iesit.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.