Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Opel Astra Classic II Incomoda la condus?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Pe82036
Am urcat azi intr-un Opel Astra Classic. Mi s-a parut spatiul cam strans, si scaunul la sofer cam rigid, fara sa am o senzatie de placere si parca pare obositor la drum lung....
Mi s-a parut, sau intr-adevar asa e?
A condus cineva 8 ore, ca sa imi spuna cum s-a simtit?
Damian53219
depinde fffff mult si de statura ta biggrin.gif

eu oarecum te inteleg, ca sunt de "talie" mare......
ma mai vezi la K1 daca vrei sa te convingi
Pe82036
Eu nu sunt de talie mare. Dar ce e drept inati m-am urcat in spate, si dealerul s-a grabit sa ajusteze scaunul din fata ca sa imi arate ca am loc in spate, apoi inainte de a mmai face el ceva am urcat in fata si am avut o senzatie de lipsa de confort. Plus scaunele mi -s-au parut tari, parca eram in parc pe o banca.
Senzatia era ca nu sunt confortabile.
Este asa sau doar mi s-a parut? La un drum lung ce naiba faci atunci?
Forbes49937
Depinde te talie sincer. Am condus eu 12ore in ea si nu m-a durut spatele sau altceva. Iar celelalte 3 pers din masina am stat comod. E totusi o masina de clasa compacta/medie nu limuzina.
adi.mitrea
Scaunele, TOATE sunt intr-adevar cam tari si nu prea comode. Am condus cam 5 ore si ma durea spatele. De mentionat ca am 1,75 si 60 kg.

Mai comode sunt locurile din spate... ciudat, nu? Cred ca o cotiera ar fi rezolvat problemele astea!
tommy59961
masina e compacta, deci nu poti sa ceri foarte mult spatiu. oricum e mai spatioasa decat alte masini de clasa ei.
scaunele sunt rigide dar dupa parerea mea, iti confera o pozitie f buna la condus. si la rigiditate mai contribuie si suspensiile: sunt destul de tari.
florin82141
fratilor eu conduc masina asta mai toata ziua si sa nu mai zic ca plec cu ea pana in danemarca si inapoi odata la 3 luni si sunt exact 2600 de km si pe cuvant daca am vrea problema cu spatele.singurul lucru care ma deranjeaza este tetiera.ma cam ia durerea de gat dar in rest chiar ma relaxez pe scaun
Andrei59324
Acum depinde si din c sunt facute scaunele....sunt scaune optionale xare sunt mai confortabile...
Daca sunt alea standard cu tapiterie din stofa sunt cam incomode parca sunt scaunele de la metrou.DAr mai sunt unele cu tapiterie din plus care sunt f confortabile.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.