Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Masina ideala
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
gino82347
As vrea sa ma sfatuiti intr-o problema .
As dori o masinuta pana-n 6000 de euro cu consum mic de benzina...eventual poate fi si GPL....sa fie ptr 5 persoane....minim din 1995..ca am de fabricatie....si sa fie fiabila.
Care ar fi masina ideala ? multumesc .
eddie
Cielo Executive cu GPL din fabrica ?
Cred ca poti gasi unul la banii astia si poate fi si mai noua de 1995,cu putin noroc....2000-2001 ?!
Sebastian39516
Salut!
Sunt doar pareri dar sper sa-ti foloseasca:
1)ai putea incerca sa cauti un Volkswagen Polo(2001-2002) sau o Skoda Fabia, ca sa ramanem in grupul Wag
2)seat arosa, o masina urata dar despre care am citit numai cuvinte de lauda pe site-uri de specialitate(e un volkswagen lupo, de fapt); am o prietena care detine un wag Lupo si desi pare mic, intra usor 4 persoane in ea, iar daca mai ai si motorizarea 1.2 TDI esti deja scos!!
3)la banii astia gasesti si un opel(corsa, cu problemele ei clasice dar care nu-s insurmontabile sau agila)
4)nici ford fiesta nu e o masina rea(fordurile au motoare fiabile); ex: din 2002, TD, in jur de 5000E
5)peugeot(ex.: 206, 5800 negociabil din 2002, diesel; bine, e o masina mai mica dar daca-ti place...)

Cam aste-s ideile mele. Succes!
James Kilowatt
Eu as cauta un Logan sau un Cielo, ambele pe GPL. Cu una din clasa mica e mai complicat cu 5 persoane.
Mihai63349
5 persoane? Logan, fara indoiala.
fayar80594
am incaput 8 in tico (4 baieti si 4 fete)
ne a oprit politia cand am ramas 6 in masina blink.gif

uimitoare masinile mici
Otto73
QUOTE(fayar80594)
am incaput 8 in tico (4 baieti si 4 fete)
ne a oprit politia cand am ramas 6 in masina blink.gif

uimitoare masinile mici


Dar n-ai specificat confortul celor 8
Obuzel
probabil Cielo ca second sau Logan de noua.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.