Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ce vor fetele...sa conduca baietii
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Patratele rosii
eddie
,,Fetele vor bosorogi cu case,masini,conturi grase si cu putini ani ramasi de trait ! '' biggrin.gif biggrin.gif

P.S. nu am scris nimic in topicul asta,poate nici n-as fi scris,dar nu am rezistat tentatiei sa nu scriu asta,pentru ca citatul de mai sus,mi l-a dat..............O FATA ! :clapping:
codrin81776
mey baieti mey, in competitia de pe acest psot ar trebui sa intre si o italiana, nu? asta...APROPO DE CE VOR FETELE....
ia analizati voi putin , cam cum s-ar uita o fata la voi daca ati cobori dintr-un fiat grande punto in 2 portiere? ha?
ca sa nu zic ca sta mult mai bine decit multe masini din clasa ei la performante, fiabilitate, etc, etc
polo pierde competitia din start, la fel 206 si C3.
se lupta bara la bara cu clio,
iar yarisul e mult mai scump
f1anatic
QUOTE(codrin81776)
mey baieti mey, in competitia de pe acest psot ar trebui sa intre si o italiana, nu? asta...APROPO DE CE VOR FETELE....
ia analizati voi putin , cam cum s-ar uita o fata la voi daca ati cobori dintr-un fiat grande punto in 2 portiere? ha?


Hai ma ca nu or fi toate asa materialiste ! Sau atit de pasionate de masini incit sa conteze ca e italiana sau chineza !
Bianca81932
materialiste sau nu, orice fata care vede dincolo de designul unei masini ar prefera o asiatica in locului oricarui fiat tongue.gif
air_wolf
pai nu cred ca asiatica ar prefera... nu stiu 99,999% din fete ce-i aia o nsx... :doh: da' 99,999% s-ar intinde intr-un ferrari sau lamborghini :inlove: (no offence fetelor!)
f1anatic
QUOTE(Bianca81932)
materialiste sau nu, orice fata care vede dincolo de designul unei masini ar prefera o asiatica in locului oricarui fiat tongue.gif


Bianca...anche la mia ?



Daca imi spui si ce este fara sa te interesezi ...ma indragostesc de-a binelea ! :-)

(Cu toate ca am eu un "feeling" despre comentariul tau cum ca nu ai fii prea straina de marca asta de masini ! To say the least !)
f1anatic
QUOTE(air_wolf)
pai nu cred ca asiatica ar prefera... nu stiu 99,999% din fete ce-i aia o nsx... :doh: da' 99,999% s-ar intinde intr-un ferrari sau lamborghini :inlove: (no offence fetelor!)


Hai ma ca or fi si d-alea care sint mai modeste si care prefera Supra, NSX, Skyline ! Sincer eu nu am nici una !
f1anatic
QUOTE(HalbaSus)
Si totusi in topic e vorba despre ce masina si-ar dori sa CONDUCA o fata. Nu intereseaza in momentul de fata care masina creste sex apeal-ul barbatilor. A fost un topic pe tema asta iar fetele de pe forumul nostru s-au abtinut in unanimitate biggrin.gif.

Asa ca lasati afirmatiile "sexiste" (ca sa folosesc un cuvant prutenian) si reveniti la topic.


HalbSus Maximus ... daca au inceput fetele sa "ciripeasca" pe problema asta...cred ca ar trebui incurajate ! Chiar si in topicul acesta !
Bianca81932
QUOTE(f1anatic)
QUOTE(Bianca81932)
materialiste sau nu, orice fata care vede dincolo de designul unei masini ar prefera o asiatica in locului oricarui fiat tongue.gif


Bianca...anche la mia ?



Daca imi spui si ce este fara sa te interesezi ...ma indragostesc de-a binelea ! :-)

(Cu toate ca am eu un "feeling" despre comentariul tau cum ca nu ai fii prea straina de marca asta de masini ! To say the least !)


lol, e subaru legacy tongue.gif

si dap, nu mi-e straina
HalbaSus
OK, atunci facem un pic de off-topic (sa ne scuze riana blush.gif ):

Un "pretendent" va scoate la cina pentru prima data. Cu ce masina ati prefera sa vina:

1. O masina japoneza: Nissan Skyline, Toyota Supra, Honda NSX, Subaru Impreza WRX STI, Subaru Legacy, Mitsubishi Evo VIII, etc
2. O masina germana: BMW seria3/5/7, X5, Z4, Mercedes SL, SLK, CLK, CLS, ML, Audi A4/A6/A8/TT/Q7, Porsche 911, etc
3. O masina italiana: Alfa Romeo 159, Alfa romeo brera, Ferrari F430, Lamborghini Galardo, Pagani Zonda, Maserati quattroporte, etc
4. O masina americana: Ford GT, Mustang, Dodge viper, Corvete, Hummer H2, Lincoln Navigator, etc
air_wolf
halba, fara suparare, dar calul cistiga. intre o caleasca gen "bostan tunat" + 3-4 perechi de cai si o masina... biggrin.gif scuze, nu m-am putut abtine biggrin.gif
Bianca81932
cu scuzele de rigoare Rianei, dar conteaza masina asa mult? Sau persoana care o conduce, sincer..... blush.gif
f1anatic
QUOTE(Bianca81932)
lol, e subaru legacy tongue.gif

si dap, nu mi-e straina


Nu-s prost io degeaba ! Ia spune...tzie itzi plac si ciinii...puii de irish setter in special ?
HalbaSus
Lasa tu masina ta... am inteles motivele pt alegerea masini PENTRU TINE... tu sa ne zici ce masina ai vrea sa aiba tipul care te scoate la o cina in oras (in caz ca esti casatorita sau ai o relatie stabila imi cer scuze dar oricum poti sa-ti dai cu parerea, in ipoteza in care ai fi singura...)

Aceste informatii sunt foarte importante pentru noi (barbatii)... in caz ca da norocul peste noi si ne umplem de bani... putem sa ne alegem o masina performanta, dar daca vrem sa avem succes si la femei... ce luam ? (in cazul meu e tot una ca eu sunt deja casatorit, deci nu am nevoie de "aspirator de gacici" dar sunt convins ca aceasta informatie lipseste multor baieti singuri... iar o informatie avizata poate duce la crestelea natalitatii din romania... care oricum e slabuta rau wink.gif )
cometa
nu stiu daca sa fiu sincera, sa spun ca dupa mine, tipul care ma scoate in oras trebe musai sa poata merge perpedes, sau sa fiu in trend, si sa spun ca as dori sa aiba Cayenne, ML sau mai stiu eu ce minunatii d-astea. asa ca pana ma decid, o sa spun ca as dori sa aiba o masina buna, sigura si fiabila. gen avensis biggrin.gif
guerilla
deci halba... vezi ca avem sectiune pe site pentru second hand. baga audiul acolo si treci si iti ia avensis smile.gif
HalbaSus
guerilla, ce folos ? n-auzi ca sunt cu verigheta pe mana ? Oricum cu audi-ul trec asa de repede ca nu mai apuca fetele sa vada nici numarul tongue.gif Si sunt constient ca un A4 B5 (adica vechi de 6 ani) nu mai atrage decat foarte putine fete... in conditiile in care a aparut single frame-ul biggrin.gif
guerilla
pai ziceam sa o vinzi ca poate vrei sa-ti pastrezi verigheta. nu se stie cand trece prin oradea un avensis laugh.gif
HalbaSus
Sunt si pe-aici o gramada... dar toti care au avensis pe-aici sunt oameni batrani cu nevasta copii, stranepoti, etc tongue.gif
Vlad72257
Nu e o rusine sa spui ca in general femeile se pricep mai putin la masini decat barbatii,la fel cum e si cu fotbalul.Bineinteles,exista exceptii,ca de exemplu fetele de pe forum care se vede clar ca stiu despre ce vorbesc.
Mai interesant e sa aflii ce preferinte au cele care se pricep la masini foarte putin sau deloc.
Eu sincer mai aveam putin sa fiu linsat cand am zis ca BMW seria 5 este o masina urata,iar multe dintre fetele care le cunosc intorc capul dupa un 206 sau 307 CC in timp ce un Jaguar XK trece neobservat.
Oricum gusturile romanilor in materie de masini sunt deformate,sunt acei romani care isi iau noua generatie de bmw pt ca sunt "masini frumoase" iar optionale gen ESP sunt cumparate pt a se aprinde cat mai multe beculete pe bord.
f1anatic
Bai...acum de ce chiar sa nu avem si noi putzina dreptate ?

Hai sa zicem in felul acesta. Poate ca marea majoritate a fetelor nu sint materialiste incit sa te refuze daca le scotzi la restaurant cu Toyota fatza de un Maybach. Dar conteaza - asta e adevarul.

De cind viatza e pe pamint si "reproducerea" este bazata pe 2 sexe, baietzii au incercat sa impresioneze fetele prin penaj colorit (fazani, masculul mai frumos ca femela), printr-o coama mare (leu), prin coarne mai mari (cerb), alungind concurentzii prin bataia pentru femele. Nu vad de ce ne-am ascunde dupa degete si am pretinde ca un baiat cu Avensis nu are sanse mai slabe decit unul cu BMW. Cu cit ? Acum depinde si de personalitatea individului. Ca potzi sa ai bani si sa fii prost fudul si ingimfat...sau potzi sa fii mai usor de portofel dar faci fata sa rida si sa se simta bine.

Alte chestii pe care am observat ca le valoreaza fetele este cit de grija ai fatza de masina ta. Din nou nu as vrea sa generalizez - dar fetele in general nu isi tzin masina chiar curata si data cu wax si in conditziile acestea...fie si cu Legacy negru sclipicios reusesti sa intorci citeva capete in plus fatza de un Audi seria 6 murdar. (cunosc asta din experientza personala "iar tzi-ai spalat masina?").

Last but not least...au si fetele gusturile auto destul de bine dezvoltate. Lor le place puterea si viteza si nu am intilnit fata sa nu inceapa sa rida cind o smucesc un pic de pe loc...indiferent daca e vorba de o anumita dominsoara "near and dear to my heart", de colegele mele, sau de mama si prietenele ei. Poate ca le-ar speria sa merg numai asa...dar prima reactzie - luate prin surpirndere - cind sint impinse in scaun si gitul devine "rubber band" este aceeasi. Si nu as putea spune ca sint imune si la dotarile interioare. Fetele apreciaza electronica si comfortul. Poate din unghuiuri diferite decit cum privesc baietzii.

Cu sigurantza masina este o metoda de impresionat fete. Mai putzin aici decit acolo...dar cu sigurantza ajuta la imaginea pe care o doresti sa o expui unei noi "cuceriri amoroase".
James Kilowatt
voi ati observat ca la topicurile astea despre ce vor fetele, in general raspund mai mult barbatii? biggrin.gif
Nici macar aici nu le lasam sa se exprime? tongue.gif
guerilla
pai ele sunt mai timide :angel:
HalbaSus
QUOTE
Last but not least...au si fetele gusturile auto destul de bine dezvoltate. Lor le place puterea si viteza si nu am intilnit fata sa nu inceapa sa rida cind o smucesc un pic de pe loc...indiferent daca e vorba de o anumita dominsoara "near and dear to my heart", de colegele mele, sau de mama si prietenele ei. Poate ca le-ar speria sa merg numai asa...dar prima reactzie - luate prin surpirndere - cind sint impinse in scaun si gitul devine "rubber band" este aceeasi. Si nu as putea spune ca sint imune si la dotarile interioare. Fetele apreciaza electronica si comfortul. Poate din unghuiuri diferite decit cum privesc baietzii.


Aici tin sa te contrazic, persoanele de sex feminin din jurul meu (toate: incepand de la sotie, mama, colega, matusa, whatever) au fost speriate de accelerarile bruste care te lipesc de scaun (iar cele care si-au permis, respectiv sotia si uneori mama au ripostat prin tipete admonestative) , daca acceleram incetisor fara ca ele sa observe puteam ajunge pe la 170 fara sa se declanseze "limitatorul din dreapta" dar trebuia sa lucrez foarte finut cu acceleratia astfel incat viteza sa para naturala, nicidecum fortata sau obtinuta la o acceleratie brusca, defapt se comporta mult mai bine la un 140 obtinut incetisor, printr-o acceleratie lina decat dupa o smucitura de la 20 la 50 km/h... Dar cred ca asta tine de cum ni norocu', eu sunt inconjurat de persoane de sex feminin alergice la accelerari blush.gif
James Kilowatt
Si eu sunt exact in aceeasi situatie.... luata usurel, o duc spre 180 fara probleme. Insa daca scap talpa mai tare in acceleratie sa zicem intr-a 3-a incepe showul pe la 80 biggrin.gif Sau cateva viraje abordate mai in forta....
La mine reactioneaza la acceleratii si la zgomot de motor... smile.gif
Mihai63349
Nu mai fi asa finut. Ca s-asa-s doar fo 2-3 care ne citesc... biggrin.gif
Auzi la el: "tipete admonestative".
Onomatopee de-a dreptu'!

Oaehhoaeiiii, nebunule, suntem cu copiii in masina!
James Kilowatt
Macar a ta are un pretext valabil, cu copiii biggrin.gif
Mihai63349
"Daaa, iar ai fata aia de posedat... Te-o-nervat ala cu beemveu'... Daca ala-i prost, trebuie sa fi si tu?
Mihai63349
QUOTE(MR28673)
Macar a ta are un pretext valabil, cu copiii biggrin.gif

Copiii, de cand erau mici obisnuiau sa zica : tata, da-i blanitza!
f1anatic
QUOTE(Mihai63349)
Nu mai fi asa finut. Ca s-asa-s doar fo 2-3 care ne citesc... biggrin.gif
Auzi la el: "tipete admonestative".
Onomatopee de-a dreptu'!


Da dar domnisoarele care ne citesc...nu sint chiar reprezentative pentru populatzia feminina...

O anumita Miss. Ma atingea usor pe mina cind era cazul s-o las mai moale. De obicei insa nu protesta la vreun 15-20 mph peste medie respectiv la micile acceleratzii. Mama in schimb imi zice direct sa o las usor si sa nu ma mai enervez (de citziva ani insa cu ea in masina merg mai prudent). In schimb daca merg cu tata in masina...

"Ia vezi pe dreapta ?"
"Conduci prost. Il lasi pe ala din drepata sa tzi-o ia in fatza. Stai mai aproape de cel din fatza"
"Mergi pe banda ailalta ca e soseaua mai buna".
"Acum accelereaza"
"Mitocanul ala...Nu il lasa..."
"Vezi camionul asta. Bai incredibil...ia vezi potzi sa il depasesti pe dreapta pe rampa de iesire de pe autostrada?"
Bianca81932
smile.gif voi macar aveti probleme cand o "calcati" doar cu ele, dar sa vezi in cazul nostru daca indraznim sa ne scape piciorul putin mai tare pe acceleratie cand suntem cu oricare din membrii familiei in masina ( sau cu majoritatea rudelor trecute de 35 - 40 de ani ). Ai parte de replici de la : "Asa te-am invatat sa conduci?" si " Daca o mai calci odata asa, te reneg", pana la " Dar vai, pareati sa aveti o fiica/nepoata asa cuminte si linistita, nu credeam ca poate reactiona asa la volan.."
Asa ca baieti, se poate si mai rau tongue.gif
air_wolf
aveti vreunul copiii la karting si/sau motocros? biggrin.gif
Armadyllo
.,...daca tot ai amintit de karting....acu vreo 2 luni in urma am mers la karting cu niste prieteni. Am incalzit cauceoacele de cateva ori, dar ultima data...m-am dat jos din kart...si m-am urcat in masina. Incredibil...parca mergeam cu barca pe valuri...nu-mi venea sa cred ce naspa se merge pe sosea.Cred ca am mers vreo cateva sute de metrii sa-mi intru in normal beer.gif
air_wolf
he he biggrin.gif sa va pun un film cu fi-mea conducind un TIR biggrin.gif
madalina
QUOTE(MR28673)
voi ati observat ca la topicurile astea despre ce vor fetele, in general raspund mai mult barbatii? biggrin.gif
Nici macar aici nu le lasam sa se exprime? tongue.gif


multe dintre fetele de pe forum nu vor sa atraga atentia asupra lor in calitate de femei, ci useri simplii. sunt o groaza ce citesc si posteaza la subiect, acolo unde stiu sau unde au o problema. Va rog sa va uitati ca in fiecare zi avem cel putin un membru nou al forumului fata.

intamplator, unele femei au marea calitate de a sti cand sa taca.
Armadyllo
...adevar graiesti Madalina:..."unele femei"...
Seri
Eram intr-o zi cu o colega in masina prin oras, si in fata noastra era un Mercedes ML vechi. Zice ea "Ce-mi plac masinile inalte!", o intreb "Care, SUV-urile?", iar ea raspunde "Nu, ci asa cum ii asta din fata". Poate aveam si eu pretentii prea mari. blush.gif
Intr-un sondaj facut acum vreo 2 ani, a scos la iveala ca fetelor le plac masinile argintii.
HalbaSus
Seri, din pacate colega ta nu e singura... fetele sunt atrase de SUV-uri blush.gif Cred ca e vorba de faptul ca stiintific s-a demonstrat ca barbatii sunt atrasi de femei care par a fi bune "nascatoare" (cica de aia ne plac tipele cu sani mari, talie subtire si coapse mai late) iar femeile cauta instinctiv un personaj care sa poata asigura existenta lor si a copiilor pe care ii vor face precum si protectia acestora (de aceea barbatii atletici sunt mai bine vazuti), un Q7 (sau majoritatea SUV-urilor de lux) inspira siguranta si daca un barbat isi poate permite un Q7 probabil ca se va descurca si cu intretinerea partenerei. Ar fi interesant totusi de testat ce atrage mai mult femeile: un barbat cu Q7 sau unul cu S-class nou. Ambele inspira bogatie si siguranta... dar daca ar fi sa pariez eu as paria pe Q7 blush.gif (desi daca ar trebui sa aleg intre cele doua nici nu m-as gandi la q7).
f1anatic


Crezi ca noi adunatzi la un "Sausage Fest" am avea vreo sansa sa atragem vreo fata ?



Cu asta am atras 2 pustoaice la liceu care au venit sa se bage in seama... Ma rog ele aratau foarte destul de sanatoase dar cum au deschis "ciocul", ne-am simtzit pedofili pe loc !
mike.omega
Cum de ratez eu astfel de topicuri?! Pe unde umblu?! blink.gif
Asa..... deci:
1. Discutam cu o tipa pe partea asta de fiare motorizate si mi-a zis ca ea vrea Mercedes(model nou evident, oricare ar fi el) sau motocicleta sau SUV. Ei daca motocicleta vreau si eu, SUV-uri care sa-mi placa se gasesc, cu Mercedesu ce-o fi avut? blush.gif
2. The second one, are, nu vrea nimic in plus, vrea doar sa nu fie bruscata cand sta in dreapta, desi odata mi-a zis ca pot sa merg mai tare biggrin.gif :ban:

PS: va mai pot povesti despre niste vecine de-ale mele cu ce masini se plimba dar din pacate s-au casatorit asa ca nu mai e interesant tongue.gif
HalbaSus
mike: ideea era ce masini si-ar dori fetele... sa conducem noi, cand le scoatem in oras. Nu ce si-ar dori sa conduca ele, bine uneori aceste optiuni coincid, dar nu tot timpul... Poate ca o fata si-ar dori sa conduca ceva mic si dragut, cum ar fi un SLK, dar ar dori ca barbatul visurilor ei sa conduca ceva mai impunator, sa zicem un H2 biggrin.gif.
mike.omega
Pai da bre! Mi-a zis ca trebuie sa-mi cumpar Mertz.... blink.gif
Cu motoru sunt de accord dar cu steaua pe capota nu prea tongue.gif
HalbaSus
Eu zic asa: Iti cumperi un ML (sau mai bine GL ca are mai mult loc in spate) si in portbagaj pui un scooter din ala chinezesc care e facut sa arate ca un choper. Si ai impuscat 3 iepuri de-odata: mercedes, SUV, motor tongue.gif
Manta B
Pe iubita mea am "cucerit-o" (culmea!) cu un Opel Manta B plumbuit, vai mama lui(era albastru la origine, dar cu aripi rosii, o usa gri si capotele verde praz, asta fara urmele de reparatii grele care le avea). Cand i-am spus ca as vrea sa-mi iau totusi un Volvo, a insistat sa raman la Manta.
Urmarea: inca pilotez o Manta biggrin.gif
Mi s-a parut ciudat ca fetei sa ii placa o masina veche, in contextul in care marea majoritate saliveaza dupa Mercedes, Audi, BMW si tot asa...
madalina32
Mai sunt si fete pe lumea asta, care nu sunt cu ochii doar dupa bani si masini...
James Kilowatt
Un link, ceva, care sa o dovedeasca? thanks.gif
fordulmeu212
QUOTE (E d d i e @ Jul 2 2006, 05:08 PM) *
,,Fetele vor bosorogi cu case,masini,conturi grase si cu putini ani ramasi de trait ! '' biggrin.gif biggrin.gif

P.S. nu am scris nimic in topicul asta,poate nici n-as fi scris,dar nu am rezistat tentatiei sa nu scriu asta,pentru ca citatul de mai sus,mi l-a dat..............O FATA ! :clapping:


Oare ce inseamna pentru o femeie o masina buna? Degeaba este o masina de lux condusa de un mos, burtos, complexat care doar incearca sa-si compenseze lipsurile financiar
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.