Help - Search - Members - Calendar
Full Version: SUBARU XT (1800, AlCYONE, XT4, XT6, etc)
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru
m82272
[/color][/size]
QUOTE
[color=darkblue][size=18]
m82272
QUOTE(m82272)
[/color][/size]
QUOTE
[color=darkblue][size=18]

O RARITATE!!!
G e o r g e
e masina ta ? a unui prieten ? e o masina care iti place ?

ne dai si noua mai multe date ?
m82272
Este masina mea.... si mai vreau inca una la fel...
m82272
A-ti mai vazut pe undeva asa ceva? Eu da ..dar nu stiu daca mai sunt in circulatie...mai erau vreo doua max. trei. Una de SV, BH si una de MS, parca si atat...
m82272
IN SPEC. PTR. MEDIATOR..... ca raspuns...
Stiu foarte multe despre SUBARU in general, si despre SUBARU XT in particular, inca inainte de a exista primul dealer autorizat in Romania a acestei marci... Sunt singurul membru roman si al 2-lea european al Clubului SUBARU-xavi-JAPAN. Am legaturi indirecte cu fabrica FUJI-HEAVY INDUSTRIES din TOKIO si cu reprezentanta ptr. Europa de EST (care include bineinteles si RO.) de la Thessaloniki-GRECIA si am initiat acest forum fiindca acesta masina a fost comercializata numai in USA (CA.) si JAPONIA in perioada 1985-1991, si sunt interesat sa cumpar...Deasemenea daca este timp si sunt interesati altii de aceasta, sau de SUBARU in general, sunt dispus sa ajut../// Multumesc!
Imi cer scuze daca nu accesez zilnic acest forum...[/b]
G e o r g e
nu pot decat sa ma bucur .
vezi ca avem si forum dedicat wink.gif
G e o r g e
1985
Introducerea modelului Subaru Alcyone (XT)
Modelul Subaru Alcyone a fost botezat dupa numele unei stele stralucitoare din constelatia Pleiadelor, un roi de stele care in limba japoneza este numit Subaru. Acest model a fost lansat in Statele Unite ca Subaru XT in februarie 1985 si ca Alcyone in Japonia in iunie 1985. Marca acestei serii este forma sa, proiectata sa evoce imaginea unui vultur sau a unui soim. Forma rotunjita a unghiurilor sale si liniile curbe total rotunjite au ajutat acest model sa atinga cel mai jos nivel de rezistenta la aer, 0,29 CD (coeficient de rezistenta).

Subaru Alcyone AWD 1.8VR Turbo (as launched in Japan in 1985)

Body

In intregime (lungime x latime x inaltime): 4,450mm x 1,660mm x 1,335mm
Greutatea vehiculului: 1,330 kg
Engine

Model: EA 32
Tip: racire cu apa, orizontal opus 4 cilindri SOHC TURBO
Alezaj si cursa: 92.0mm x 67.0mm
Debitul motorului: 1,781 cc
Coeficient de compresie: 7.7
Putere maxima (ps/ rpm): 135/5,600
Cuplu maxim (kg – m/ rpm): 20/ 2,800
Suspension system

Fata: Suspensie independenta tip traversa
Spate: Suspensie independenta tip semi-brat suspendat
Alexandru-Rares86025
Sunt dispus sa cumpar acceasta masina la un pret acceptabil daca stiti pe cineva care vrea sa o vanda va rog sa ma contactati!!!
mike.omega
Mai e una neagra in CT, abandonata biggrin.gif
m82272
ceva informatii suplimentare despre cea din CT!? Te rog....
mike.omega
E neagra(am mai zis asta tongue.gif ) si e abandonata pe langa un service prin marginea orasului. Interiorul arata destul de bine, nu stiu daca mai are ceva sub capota biggrin.gif Nu mai stiu daca e sau nu inmatriculata blush.gif
Daca mai am drum pe acolo o sa-i fac cateva poze smile.gif
m82272
ma intereseaza si daca are geamurile laterale si/sau parbrizul intreg!
andreiutzz
am eu una si merge perfect .............................

Te rog posteaza anunturile de vanzari auto pe aria dedicata. E in primul rand in folosul tau. smile.gif
andreiutzz
deci exista si in campia turzii una si sunt mandru ca este a mea...subaru xt 1800 4wdturbo:dotarii:geamuri si oglinzi electrice faruri escamotabile,piele spate,volan reglabil,servo,trapa decapotabila si este cat plafonu....tot are original pe ia inclusiv capacele de la rotzii si roata de rezerva e originala neatinsa..functzioneaza tot pe ia inclusiv antena electrica care este la randul iei originala..anu e 85 da nu conteaza la aceasta masina.170.000 de km reali am toate cartzile iei+e de vanzare la un pretz f mikutz:D2000 neg.masina e fb intrtzinuta.ma gasitzi

E a doua oara cand iti spun sa postezi anuntul de vanzare in aria dedicata!
razvy_subby_xt
mai e cineva care detine un XT? sper ca nu sunt singurul....
nu lasati sa moara modelul acesta de masina... sad.gif( sad.gif( sad.gif(
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.