Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Nu radeti! Cu cat sa vand o Dacie papuc din 1999
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Pe82036
Mi-e si jena sa vorbesc de Dacie papuc printre atatea merzane si bemeveuri. Dar am nevoie de sfatul unora care cunoaste.
Dacia este 1307, are bula, este din 1999, tractiune pe fata si cam 50 000 km. Trebuie segmentata, ceva probleme cu bucsele...
Mi s-a facut o oferta de 85 mil.
Nu stiu ce sa fac...
Skywalker
Vinde-o !! nu mai sta
florin55503
da-o nu mai sta pe ganduri.nu cred ca sa obtii o oferta cu mult mai buna nici daca e in stare buna masina
madalina
exceptand situatia in acre folosesti masina in activitati economice, iar ea ar putea sa iti aduca un profit mai mare in urmatorii 50.000 km decat ai lua pe ea acum, vinde-o! se vand extrem de greu daciile papuc pentru ca sunt masini de munca, alergata, chinuite mult peste ceea ce recomanda producatorul, pe langa faptul ca eset o masina cu piese proaste, conceptie proasta.
Pe82036
Multumesc.
masina nu a fost folosita la carat, dar nici nu ar fi folosita in viitor.

OK O VAND !
De ce sa spune ca o masina diesel are cheltuieli mai mari decat una pe benzina. Care sunt cheltuielile astea in plus?
ivghenie74744
in moldova sunt putin cam scumpe . pe un 1989 spate 30 mil km ... ; un 1996 spate 60 mil ;2000 fata 110 mil :eu am dat pe un 2004 iulie tractiune fata ,carosat ,gpl 160 mil km 35 mii si am luat o de la o firma de curierat in august 2005 .
ce sa zic , depinde de piata , dar e un pic cam ieftin . preturile care ti le am dat sunt toate ptr masini carosate cu doua locuri si numai ultima e cu obloane .ma mira un lucru 50 000 km si trebuie umblat in motor ??? ai spus ca nu a carat!!! ale mele cele 2004si2005 au 80 000 fiecare si abia 2004 a inceput sa dea semne de oboseala dar nu cere nimic grav pana la 110-120 mii km. foarte curios!!! bafta la vanzare!sa nu uit la diesel ...revizia si piesele la motor sunt mai scumpe un pic .bucsele la un papuc costa max 100 ron
Pe82036
Am maritat-o.
94 milioane cash and carry.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.