Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ZaZ Tavria
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
Cosmin65397
Salut! Nu stiu in alta parte pe cine sa intreb asa ca apelez aici.....orice ajutor e bine venit. Am un prieten care are o astfel de masina si are nevoie de un far ,am sunat pe grivita si mi-au spus ca nu tin piese de zaz ....nu stiu unde sa mai intreb ...la rusi in obor am fost si au zis ca aduc la comanda dar un pretz de.....3,5milioane e exagerat....unde sa mai caut sa mai intreb? orice idee poate fi de ajutor. :wave:
Cosmin65397
Sa pun o poza sa vedeti cum arata modelul....
Georgian40398
hih, era un anunt, vand lada tavria biggrin.gif credea ca e tot lada...
madalin46093
Dupa cum ti-am mai spus Cosmin ,sunt modele rare care nu au avut un succes la lume cum sunt "COMUNISTELE" noastre.In plus sa fiu sincer, parca ar fi cam uratele .Parca ar fi Oltcituri biggrin.gif
Poate la un Remat sa gaseasca.
Borcan77786
nu cred ca te poate ajuta cineva......e un model fff rar. Pot spune doar ca ma mai interesez uneori asa de amuzament de masini rar si despre asta nu prea am gasit locuri de cumparat piese.
Am auzit ca nu prea sunt bune calitativ. Un fapt interesant....nu va aduce aminte de supernova noastra hayonul ? :wave:
eddie
Prima,cea hatchbag,a fost mai intalnita la noi,cel de-al doilea model din calendarul Daewoo,nu l-am vazut niciodata ! :wave:
Borcan77786
ZAZ Slavuta e cea in 5 usi. Una in stare nu prea buna in 3 usi se vinde la noi cu 7mil....cam mult pt ceea ce poate :angel:
mihai79117
dupa cum vad eu seamana perfect cu farul de la samara.Uite si o fotografie
Dragos56563
Numai ca e mult mai mic, cel putin la lungime ...

biggrin.gif

PS: eu oricum nu prea am vazut din astea pe strada... e una pe Ermil Pangratti, linga Televiziune, care sta acolo de vreo 3 ani... Nici nu stiu a cui e... bicycle.gif

:wave:
Georgian40398
Mai e o tavria la intersectia 1 mai cu averescu biggrin.gif
Dragos56563
Uite cum se duce vorba... biggrin.gif

:wave:
mihail81843
Rusii, in general au o parere f proasta despre ZAZ. E un fel de trabant de-al nostru. Am avut pe vremuri un ZAZ 941 m ....si doamne ce amintiri am cu el.Este una din putinele autoturisme care au siroco. Iarna boierie, cit este de mica....dar cam atit.
Cosmin65397
Mihai daca ai sti pe unde se gasesc piese de Zaz in bucuresti...mai ajuta mult !
mihail81843
Nu cred ca mai exista mag . pt asa ceva. Numai cu moldv. poti increrca dar dau rau in pret.Daca ai mai multe de cumparat ......si ai pasaport ,ESTE autocar din FILARET seara pt Chisinau. Se merita in bazar au preturi f mici. S-au cursa de Balti sint mai ieftine (marti si joi ) de 2-300 de dolari iti iei de toate. beer.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.