Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pentru meseriasi: E92 BMW 335i coupe (turbo)
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
f1anatic
video
http://www.youtube.com/watch?v=F69F9nT9Hg4

Dar sa stitzi ca m-as lipsi de Seat Belt Assist ! In rest pare reusita. Si deci ce sa intzeleg...cum noul M3 va fi sedan...turbo nu va fi oferit decit pe coupe ?
cosmin45741
Absolut superba!!!
Daca am auzit eu bine, e vorba de 70000 de euro, chiar ca pt meseriasi blush.gif
Impulse
Noul M3 va fi disponibil si in varianta sedan insa nu s-a mentionat nicaieri oficial ca actuala forma (Coupe) nu va mai beneficia de emblema M.
Pana la data lansarii toate raman doar zvonuri.
Cred ca le vor face pe amandoua. Se mai vehicula la un moment dat si o varianta Touring. Probabil, prima pe piata va fi insa varianta sedan.

http://www.leftlanenews.com/2006/06/02/200...bmw-m3-spied-2/

http://www.worldcarfans.com/spyphotos.cfm/...edan-spy-photos
Rai
Da,inca un model frumos si are un motor superb,masina e rapida si economicoasa.Cat despre seria M3 noua va aparea adata coupe(E-92),cabrio(E-93) si evident 4 usi E-90,se discuta o varianta si a unui touring din cate cred eu va venii si el depinde de cerinte,motorul folosit pana acum fie in E-90 M3 sau E-92 M3 este cel din335i coupe.Si toate aceestea nu din reviste din fabrica direct.Apropo va mai venii si un diesel 335d pentru cei ce vor si asa ceva.
Dannycj
Pe langa faptul ca e rapida, economicoasa si arata foarte bine ati vazut ce stabilitate are? ce usor lua curbele la viteza aia :wtf:
Totusi, eu ma asteptam la un aspect mai de...bmw smile.gif. La imagine eu zic ca se mai putea lucra. wink.gif
guerilla
QUOTE(Rai)
Apropo va mai venii si un diesel 335d pentru cei ce vor si asa ceva.


asa mare motor pe seria 3? ce performante va avea masina?
G e o r g e
dieselul 335D este de fapt un 3.0 biturbo smile.gif exista pe 5er smile.gif
guerilla
pai e pe 5, asta stiu (costa vreo 100k) dar daca il pui pe 3 ce performante obtii? si care ar fi rolul unui astfel de monstru? cu cine se bate???
G e o r g e
pentru ca poate smile.gif
guerilla
nu se pune problema de putut, ca asa pot sa monteze si un motor de avion si gata, au cea mai puternica masina. mai intervine si rationamentul economic.
f1anatic
QUOTE(guerilla)
nu se pune problema de putut, mai intervine si rationamentul economic.


LOL. Ma tu chiar tu intzelegi nimic. Ce ...BMW-ul face masini pentru a concura la clasa "economica", "pretz redus" si "vinzare la volum". Sa fim seriosi.

Deci...per concluzie personala din parea meseriasilor...BMW-ul va oferi turbo si M ait pe sedan cit si pe coupe...pina la informatzia contrara.
guerilla
da man, da ce cauta monstru ala 335 dizal ?!?!? asta nu o inteleg :angel:
f1anatic
QUOTE(guerilla)
da man, da ce cauta monstru ala 335 dizal ?!?!? asta nu o inteleg :angel:


F33L T3h T0rqu3 !
cosmin45741
QUOTE(guerilla)
da man, da ce cauta monstru ala 335 dizal ?!?!? asta nu o inteleg :angel:

Poate ca e mai fun to drive un diesel, poate ca iti consuma 12 spre exemplu in loc de 22, poate pt. ca pot...blush.gif
F1anatic, din acelasi rationament de ce ai mai tunat-o? Nu-ti ajungeau performantele stock? Ai ajuns vreodata la limita, sau de mai multe ori, si ai spus dup'aia: trebuie sa o tunez ca m-am plictisit de x caii din fabrica si vreau x+50?
James Kilowatt
Ca sa concureze cu 3.0 multijetul de 300CP anuntat de Alfa smile.gif
f1anatic
QUOTE(cosmin45741)
F1anatic, din acelasi rationament de ce ai mai tunat-o? Nu-ti ajungeau performantele stock? Ai ajuns vreodata la limita, sau de mai multe ori, si ai spus dup'aia: trebuie sa o tunez ca m-am plictisit de x caii din fabrica si vreau x+50?


Pai in legea ta ai dreptate. Tuning la motor...nu inseamna umai BHP, inseamna si rafinarea unor caracteristici ale masini sau adaptarea mai buna la stilul de condus. Spre exemplu unul din marile avantaje ale tuningului cu noua revizie este ca a redus turbo lag (acum 2400-2500 fatza de 3000+) si turbo-smuceala (adica e mult ami "smooth" - puterea vine gradat). Si a redus consumul :argue:

Dar eu nu am comentat nimic fatza de Diesel. Daca ala ar fi dsponibil si in State si as vrea BMW...probabil as opta pt. un Diesel cu M-package (suspensie, etc)
Iulian HondaFan
335 este cu 3.0 I6 cu injectie directa si turbo - similar TFSI-ului. o tehnologie care castiga teren. japonezii inca nu au intrat desi au introdus injectia directa pe piata inaintea VAG...

cati cai ar avea 335d-ul asta? 335i-ul are 300.
TDiFan
QUOTE(cosmin45741)
Absolut superba!!!
Daca am auzit eu bine, e vorba de 70000 de euro, chiar ca pt meseriasi blush.gif



In clip se zice ca e 53200Euro stock si cu alte optionale + 7000Euro.
Rai
Am pute multe discuta desore masini rapide si BMW,la ora actuala marile firme se concureaza unde pot dar economia de combustibil e pe primul loc in multe tari lume,se doresc masini f f rapide si sa consume mai puti si orice inginer stie ca cu motor cu cata capacitate mai mare il faci cu atat puterea e mai mare.Dar technologiile actuale permit prin compresoare Turbo si tot asa nicste puteri fabuloase ramane numai sa le poti transmite aceasta putere pe sosea si aici BMW reuseste de ani de zile sa imbine puterea cu soseaua si asa o masina face si o mare placere.Apropo unii m-au intrebat de pret E-92 coupe apare cu 4 motoare in septembrie masina e deja in serie din 01 Iunie.2 motoare diesel si 2 benzina mai tarziu vor aparea si motoare mai mici si noi mai ales din 2007.Deci pretul 325i(E-92)160KW/218Cp-35.850€,335i(E-92)225KW/306Cp-43.200€,preturile sun in Germania si includ TVA deci 16%.
Masinile au dotari standart destul de mari.Da motorul de pe 335d este actualul de pe 535d bi-turbo cu modificari.De performante nu trebuie sa discutam toate inchid la 250km/h dar in vitor vrem ca la Z 4 sa deschidem si sa dam voie cel putin pana la 280km/h.
CruiSeR
Cunosti cumva si preturile celorlalte doua motorizari ?! Multumesc.
CruiSeR
Eventual si o lista cu preturile dotarilor optionale ar fi interesanta pentru cei care doresc sa-si configureze o astfel de masina :angel:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.