Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Zona Libera???
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
StefanVVTi
Salutare tuturor!
Am si eu o intrebare. Azi cand am vorbit cu dealer-ul si am intrbat despre locatia masinii, mi-a zis ca se afla in zona libera, si daca avem putin noroc sa ii faca vama azi, o putem avea miercuri.

Deci intrebarea mea este ce inseamna "zona libera"?(vama, Bucuresti???)
Multumesc
adrian4u82
De obicei "zona libera" se afla intre granite! Este ceea ce stiu!
StefanVVTi
QUOTE(adrian4u82)
De obicei "zona libera" se afla intre granite! Este ceea ce stiu!

intre granitele tarii banuiesc, ca altfel nu ar mai fi zis ca este posibil sa ii faca vama azi...acum ne-o fi mintit ...nu...dar nu stiu care e chestia cu zona libera!
madalina
sunt mai multe zone libere in tara. Cele mai utilizate sunt la Giurgiu si Curtici.
Pentru toyota este cea de la Giurgiu. Tin acolo masinile pana le gasesc cumparatori pentru a nu bloca ei niste bani.
StefanVVTi
QUOTE(madalina)
sunt mai multe zone libere in tara. Cele mai utilizate sunt la Giurgiu si Curtici.
Pentru toyota este cea de la Giurgiu. Tin acolo masinile pana le gasesc cumparatori pentru a nu bloca ei niste bani.

iar cum masina vine din Turcia....probabil giurgiu...
si mai am o intrebare...vama propriu-zisa se face la granita, sau in Bucuresti?
cavalyere
normal se plataste la vama(intrare in tara) o taxa destul de mica si vama propriu-zisa se face la bucuresti
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.