Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cartea Service
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
alin81796
Salut, vreau sa-mi cumpar un passat 2004 care are 130000 km. omu zice ca are carte service la ea .Cum ar trebui sa arate o carte service pe bune (nu d-alea facute ) Ma poate ajuta cineva ?
VA multumesc
Bogdan82458
Salut,

Nu prea poti sa ai incredere in nici un fel de carte de service. Eu am fost in Germania si mi-am luat un Passat acum 2 luni, iar samsarii romani care se invarteau pe acolo s-au oferit sa-mi dea o carte service in alb (cu stampile puse) pe care eu trebuia sa o completez dupa cum voiam. Costa 10 euro!! A mea avea cartea service pana la sfarsitul lui 2004.

Atentie mare. Du-o la un service si un mecanic meserias iti poate spune daca e real km sau nu. Important de fapt nu e km, ci sa nu fi avut vreun accident si asta ar trebui sa vezi pe caroserie (cu un ochi format ptr asa ceva). Daca a fost grav, se poate vedea si pe computerul de bord, in eventualitatea folosirii airbag-urilor ;-)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.