Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Car Kit Skoda Octavia II
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
Liviu81803
Am si eu o mica problema : Am comandat o Skoda Octavia II Elegance insa nu are car kit . Prin natura profesiei vorbesc mult la telefon si as vrea s-o echipez cu asa ceva . Pe masina veche ( Skoda Octavia I ) am avut un car kit clasic - cu fire , suport cu incarcator etc. ) .
As vrea sa pun unul cu Bluetooth pentru a putea schimba telefonul in viitor si nu stiu ce sa aleg . Am auzit de Parrot 301 insa nu stiu cum se monteaza ( trebuie date gauri in bord ?!) , e nevoie de antena exterioara ? ( la cel vechi am inlocuit antena din fabrica cu una CSM ) .
Poate ma ajuta cineva cu sfaturi autorizate .
Multumesc
Gabi80466
la un dealer Skoda ai intrebat? ma gandesc la optionalul bluetooth 208 EUR din optionalele de la SKODA?
Lucian72846
Liviu , mergi la dealer si de obicei au in oferte de service si car kit cu bluetooth .
AlexTM
Car kit cu bluetooth poti sa-ti iei de la orice magazin mai mare de electronice ... din Occident smile.gif Incepind de pe la 30-40 Euro, cele mai simple (fara afisaj, care se introduc pur si simplu in priza de bricheta)
pina la 100-150 Euro, cu afisaj, etc.

In Romania am vazut doar de cele simple, dar la preturi de ... complicate.
Se gasesc la dealerii GSM. Am si incercat unul, Parrot nu_stiu_cit, si mergea bine. Dar ma deranja faptul ca trebuia infipt in priza de bricheta. Pentru mine car-kit-ul trebuie sa fie o solutie integrata in masina, nu cu aspect de provizorat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.