Help - Search - Members - Calendar
Full Version: clio sau fabia
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
florica81505
fabia 101 cp.tdi pd 2oo2 doresc sa stiu daca este mai bun motorul de la skoda decit cel de la renault dci banuiesc ca da am de ales intre un clio 1.5 dci 55ooo km 2004 sau fabia elegance 8000-7600 clio.
th.
DORU
Din varii motive, 1.9 TDI-PD 101 CP este peste 1.5dCi : putere, cuplu, performanta. Inconvenient: lipsa de rafinament, zgomot. Subiect de versus!
Paul46623
Hm. Daca era vorba de comparatia dintre noul dCi de 101 si TDI-PD de 101, raspunsul ar fi fost excesiv de simplu.
Din nefericire, n-a fost sa fie asa. Trebuie sa te hotarasti daca se merita cei 21 cp in plus, dat fiind costul crescut de utilizare (ulei special, consum mai mare) si lipsa de 'finete' (zgomot marit).
StefanVVTi
eu sincer sa fiu, as alege Fabia, atat pentru motor, cat si pentru faptul ca are "sange german", desi nu e la fel de "rafinata" precum Clio.
Tarabostes
confuz mesajul initial ( km, pret ..)
daca e monocorp as alege Clio, am condus de cateva ori unul pe la serviciu ( benzina 1.4 12V cred ca 98 CP) si sta foarte bine pe drum, iar dci-ul de 80 CP nu e de lepadat. Masina insa cam zdrangane ( pe piatra cubica destul de tare ) dar e masina de firma, nu s-a mers cu grija.
florin55503
eu zic tot fabia. daca excluzi faptul ca face mai mult zgomot si ca trebuie un ulei special atinci nu sufera comparatie numai daca te gandesti in privinta puterii. daca e symbol renaultul chiar si de 80 nu merita. are o tinuta de drum proasta, stai ca in camion etc. pacat de motor
Dragos75034
Mergi pe Fabia.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.