Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ajutor PRET
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
V l a d
salut
vreau sa imi vand masina si toata lumea imi zice ca pretul pe care il cer e prea mare.
ma poate sfatui cineva cu o cotatie de pret reala in euro, adica cam cat ar trebui sa cer? eu am zis 2000 euro, tinand cont ca am luat-o cu 2700 si am schimbat tot ce era nasol pe ea in valoare de cam 700 $ in decursul a aproape 2 ani.
masina e un fiat uno 75 sx ie, injectie monopunct din 1990 cu 135.000 km la bord, motor de 1.5 75 cai, geamuri electrice, inchidere centralizata cu alarma, jenti, vopsea metalizata, radiocasetofon, proiectoare. masina arata foarte bine atat pe dinafara cat si pe dinauntru si merge foarte bine.
multumesc in avans<font size=-1>[ acest mesaj a fost modificat de : de 2004-04-01 19:25 ]</font>
Octavian3
daca e asa cum spui u trimitemi o plza cu masima si mai vb. asa nu iti pot spune nimic adresa mea este asociatii@yahoo.com
M i h a i
daca masina e in stare buna eu zic ca nu ceri prea mult
bogdan8
face cam 1500-1700 de dolari in functie de cum arata masina.
V l a d
masina e in stare foarte buna si nu pot sa cred ca iau doar 1500 - 1700 de dolari, e mult prea putin. la pretul asta e o dacie nenorocita care nici nu se compara cu masina asta. e un automobil intretinut cu motor puternic si bun, mai bine o pastrez ca o a doua masina decat sa o vand la 1500 dolari. eu zic ca 2000 euro e un pret rezonabil pentru starea in care se afla masina. pe autovit cotatiile de pret pentru ea sar bine de 2000 de euro.


multumesc totusi celor care mi-au raspuns



nu stiu cum sa postez o fotografie ca sa se vada despre ce vorbesc.

[ acest mesaj a fost modificat de : de 2004-04-02 11:36 ]

[ acest mesaj a fost modificat de : de 2004-04-02 11:37 ]
Laurentiu_007
daca arata asa cum zici tu eu zic sa nu lasi la pret deloc, mai ales dupa ce ai bagat si bani in ea.
Rai
pretul se face todeauna intre cerere si oferta una e calculul de acasa si altul din targ tu poti sa ceri cat vrei problema e ca trebuie sa gasesti pe cineva care vrea sa ofere pretul asa ca nu ai ce face decat sa inserezi mai mult si mai bine si poate o cumpara cineva.
V l a d
asa e cu socoteala din targ si cea de acasa, sunt de acord numai ca la 1500 iei o dacie si aia naspa. asta nu e dacie nici ca dotari nici ca motor si suspensie, nici ca altceva. asa ca nu e corect sa coste la fel. si hai sa fim seriosi ce mai poti cumpara cu 2000 euro si sa fie in starea in care e masina asta... eu nu am vazut masini ok care sa fie in jurul pretului asta...
intra pe autovit si da search dupa pret 2000 euro sa vezi ce gasesti

[ acest mesaj a fost modificat de : de 2004-04-02 17:11 ]
Rai
eu te inteleg si sunt de acord dar atunci daca ai masina buna de ce vrei sa o vinzi?
V l a d
pentru ca vreau alta masina mai noua cu clima, esp, abs si tehnologie de anii 2000 si un plus de cai putere si in principal pentru ca in mai imi vine un megane 2 nou

[ acest mesaj a fost modificat de : de 2004-04-02 17:24 ]
Rai
atunci,mult succes.
V l a d
asta era masina
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.