Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cer ajutorul legat de un electroventilator de punto
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
fabian81621
Va salut si ma multumesc ca incercati sa ma sfatuiti legat de problema mea! am un punto 1.3 multijet din 2003! am fost de curand anuntat ca electroventilatorul se mai sustine in 2 urechi celelalte fiind rupt(nu stiu cate anume fiind celelalte)! mi s-a spus ca trebuie schimbat cu totul ( 8 milioane lei)! nu exista alta solutie de rezolvare a acestei probleme? mii de multumiri!
air_wolf
celelalte sint probabil tot 2. evident ca se poate face, doar sintem romani si am avut si pegas modern cu prelungitoare pe sa biggrin.gif deci: il scoti, dai 2 gauri mai sus de cele rupte, bagi 2 buc de platbanda gaurita si le prinzi in 4 suruburi... maxim 2 lei facute de tine, probabil vreo 25 de lei facuta treaba de altii...
bafta!
fabian81621
multumesc pentru sfat! pentru a ajunge la electroventilator e nevoie sa dau spoilerul jos?
air_wolf
nu stiu... e posibil sa poti muta doar radiatorul, e mai usor de manevrat... trebuie vazut.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.