Help - Search - Members - Calendar
Full Version: [b]PROBLEME ALTIMETRU Skoda Octavia 1.8 T 20 V 150 HP[/b]
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Marius81587
Sunt nou pe forum, dar dupa multe zile in care am citit toate topicurile despre Skoda, cred ca sunteti singurii care ma puteti ajuta. Sunt posesorul unei Skoda Octavia 1.8 T 20 V 150 HP fabricata in 1999, cod motor AGU. Pana luna trecuta masina a mers perfect, dar acum am o eroare care suna asa: TRANSMETTEUR ALTIMETRIQUE F96, SIGNAL TROP IMPORTANT, COD 00528 006, iar motorul nu mai trage ca la inceput, iar consumul s-a marit cu 1,5-2 l/%.
Intrebarea mea este daca pot schimba numai senzorul acesta, sau tot calculatorul de motor, pentru ca la reprezentanta Skoda ma costa tot calculatorul 6600 RON si nu dispun de acesti bani. Este vre-o alta modalitate de a-mi repara masina? Va rog foarte mult sa ma ajutati. Va multumesc anticipat. Marius
DORU
Altimetrul este o parte componenta a debitmetrului. Este f imp. intrucat oxigenul variaza cu altitudinea...verifica deci debitmetrul.
Inteleg ca ai facut deja o investigatie cu VAS-ul...ai sters eroarea si a reaparut? Ai facut adaptarea clapetei de acceleratie?
DORU
Acest topic exista si pe aria Skoda. Cine este interesat sa raspunda, s-o faca acolo. Multumesc !
eddie
Atunci se inchide aici !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.