Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Poze de la Indy F1 2006
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1
f1anatic
Citeva poze.
Foarte cald. Lume foarte multa. Politzie multa.
Nici anul acesta nu am venit de pomana. Schumi a invins a 6-a oara (ok...I know in 2004 l-a lasat pe Rubens sa citige pe linia de start sosire deci numai de 5 ori oficial).
Locurile unde am stat...la prima curba...sint cele mai bune din glaxie...accidentul de la start s-a intimplat sub nasul meu...insa eu eram ocupat cu filmatul lui Alonso in paralel cu Schumi si am pierdut toata faza...atit vizual cit si pe video. Tata...cu pozele...la fel.

Daca il pune pe vreunu' necuratu' sa faca misto de caciula mea sa stitzi ca v-il scot pe Schumi campion si anu' asta numa' ca sa va ofticatzi ! (cred ca 30 de insi m-au felicitat pentru palarie...si macar vreo 7 insi mi-au facut poze...cerindu-mi sa pozez).
f1anatic
Startul
f1anatic
Alonso paralel cu Schumi la start
f1anatic
Accident. Pozele mint...de fapt totul s-a intimplat la vreo 35-40 de metri in fatza noastra. Dar deh...nu eu am facut pozele.
f1anatic
Accident
f1anatic
Ferrari
f1anatic
Cimitirul de masini F1
f1anatic
Cimitirul de masini
f1anatic
Alt junk
f1anatic
Schumi in turul victoriei...

Da...a codus 100% ...voi chiar credtzi ca cifra aia 100 este intimplator in poza ? :-)
G e o r g e
se pare ca te-ai distrat ...

felicitari si mai vrem poze biggrin.gif
mike.omega
Nice pictures! Cat despre palarie, imi aduce zambetul pe buze... :angel:
marius68582
Foarte frumos! biggrin.gif
Multumim ca ai ales sa imparti cu noi ceva din ce ai vazut!Cat te-a costa biletul?In rest atmosfera cum era?Ceva alte suveniruri?Supercaruri in parcare?eu unul de cate ori ma duc la vre-o cursa cheltui o gramada de bani pe toate prostiile ca un copil mic biggrin.gif
f1anatic
Pai in fiecare an imi cumpar sapca lui Michael. 40 de dolari anul asta. Obligatoriu. Si programul cursei. 10 dolari.

Si apoi sa vedem...de-a lungul vremii in ultimii 7 ani mi-am mai luat 3 tricouri , sapca Ferrari si sapca Schumacher neagra , fes rosu Ferrari Fila . Anul asta am luat unul cu Ferrari pentru prietena mea . Steguletz de pus in geam la masina si steag 1.0 x 1.5 m cu Schumacher luate in anii trecutzi. Masini macheta nu iau ca sint scumpe. Anul asta am mai luat mamei o insigna cu calutzul Ferrari (12 dolari pentru ceva cit unghia...asa ca sa va facetzi idee de pretzuri) si atit. Acum citziva ani am fost la Montreal la cursa...si am stat 2 sapt. Am ajuns in week-endul cursei...nu am cumparat nimic. La plecare insa...mi-am cumparat mai multe prostii cu F1 nu de alta dar mi le puteam permite. Tursitii plecasera...si pretzurile revenisera la "decent".

Deci anul asta chiar am dat putzin pe prostii. Biletele sint 105 dolari...nu sint cele mai scumpe dar fiind la prima curba...sint cele mai cautate. As fi putut sa le vind la poarta cu dublu pretzul lor.

Am avut 2 alte bilete in alt stand pe care le-am vindut (avusesem deci 4 bilete). Am vindut 2 care mi-au parvenit gratis dupa fiasco de anul trecut si le-am pastrat pe cele platite de mine la prima curba. Vedem care e treaba la anul...ca nu au momentan contract pe 2007.

Benzina a fost 40 de dolari. Tata a scos-o de 117 mph pe GPS si media a fost de vreo 85 mph. Cu consumul...24 mpg pe vreo 380 de mile. Dar cu viteze cam mari. Parcarea 20.

In total...anul asta, cursa de F1@ Indianapolis m-a costat vreo 3 Franklini. O data pe an. Da o gramada de bani. Dar eu pe la concerte sau alte traznai nu ma duc. Si ma uit la F1 de cind eram inalt cit piciorul mesei. Ma uit pe ce dau banii...asa ca ...o data pe an adopt si eu politica unora pe website...dau banii pe ce ma face sa ma simt eu bine.

Supercaruri ? Pai a mea ce e frate ?

Glumesc of course. Da...una singura...la benzinarie...un Porsche Carrera S cu 650 de CP al unui nene de virsta parintzilor mei. Cu tot cu bare de rigidizare inauntru si scaune de cursa. Bosorogu' avea mania vitezei. Venise la cursa singur...din Wisconsin. Am plecat de la benzinarie in acelasi timp, in drum spre casa. Categoric... nu am avut nici o sansa. Cind in schimb ne-a prins ploaia in jur de Lafayette Indiana (bai frate dar ce ploaie...ce descari electrice...fusesera 40 Celsius la umbra) l-am ajuns din urma si dus am fost. Si am mai vazut un Lotus Elise si vreo 2 Corvette. Nimic altceva spectaculos.
Seri
Din cate am vazut la TV, lumea nu s-a prea inghesuit sa vada cursa. Mai mult de jumatate din tribune erau goale, zici ca era antrenament, nu cursa!
f1anatic
QUOTE(Seri)
Din cate am vazut la TV, lumea nu s-a prea inghesuit sa vada cursa. Mai mult de jumatate din tribune erau goale, zici ca era antrenament, nu cursa!


Circuitul are si multe tribune goale pentru ca sint departate de pista. Traseul de F1 foloseste o bucata de oval dupa care trece in interiorul lui. Adevarul este ca sint tribune de-a lungul liniei drepte care sint goale de citziva ani. Insa lumea nu le cauta pentru ca e unul din locurile cele mai banale...vezi masinile cum trec cu 300 kph si atita tot. Iar daca esti in dreptul startului te bucuri la inceputul cursei...si poate mai faci o poza la sfirsit. Adevarul este ca ... mai la toate circuitele este aceeasi poveste. Mai desteptzi Canadienii...nici nu au pus tribune in dreptul liniei de start. Pentru ca NU acolo este cursa. Cred ca au fost 125,000 de oameni pe putzin...mai multzi ca anul trecut vizibil
Seri
Ce este mai fain: sa vezi masina trecand cu 300 km/h prin fata ta sau cu 60 km/h printr-un ac de par ca cel de la Monaco? Inca nu am vazut curse live, dar cand voi fi independent vreau sa merg la Hungroring.
f1anatic
QUOTE(Seri)
Ce este mai fain: sa vezi masina trecand cu 300 km/h prin fata ta sau cu 60 km/h printr-un ac de par ca cel de la Monaco? Inca nu am vazut curse live, dar cand voi fi independent vreau sa merg la Hungroring.


Pai eu zic ca F1 este all about curbe luate la limita. In esentza...prefer sa stau la o curba unde sint accidente si depasiri decit sa vad masina 2 secunde trecind la 300 kph pe linga mine.
Alex-F1
Nice pics bro... :coolspeak: ....m-ai facut sa-mi amintesc de anii 2001 si 2002 cand am fost si io la Hungaroring....cat despre palarie....clar ca face toti banii....you can leave your hat on!!! biggrin.gif Cu vitezele mari si mici asa este....pretul biletului creste cu cat viteza masinii e mai mica in acel loc....in 2001 la Hungaroring am stat la tribuna Bronze, in fata mea masinile aveau ~ 265 km/h si franau pana la ~ 140 km/h pt. o curba la dreapta, iar in 2002 am stat la tribuna Silver, in sicana (dreapta-stanga), care se "negocia" (vorba stim noi cui biggrin.gif ) cu ~ 80 km'h....e clar, la viteze mai mici apuci sa vezi/savurezi mult mai mult si in plus e mai usor la facut poze! Dar si sa vezi masina trecandu-ti cu +300 km/h pe sub nas e ceva tare de tot, face toti banii....desi senzatia de viteza e diminuata, nu se percepe exact asa cum e in realitate....de exemplu la Hungaroring acolo unde atingeau 265 km/h, daca nu stiam ca atata au, as fi zis ca e maxim 200.... blink.gif
Damn....10 dolari programul cursei????!!!! :wtf: :ewpu: ...da' americanii astia chiar ca se pricep sa vanda orice....la Hungaroring programul cursei era scris pe bilet....hmmm....cam ciudat, nu?
f1anatic
QUOTE(Alex-F1)
cat despre palarie....clar ca face toti banii....you can leave your hat on!!! biggrin.gif

Cu vitezele mari si mici asa este....pretul biletului creste cu cat viteza masinii e mai mica in acel loc....

Damn....10 dolari programul cursei????!!!! :wtf: :ewpu: ...da' americanii astia chiar ca se pricep sa vanda orice....la Hungaroring programul cursei era scris pe bilet....hmmm....cam ciudat, nu?


Ma bucur ca apreciezi palaria.

Adevarat

Programul cursei...este vorba de fapt de o revista cu biografia pilotzilor, a echipelor, poze, un rezumat al curselor de pina acum, interviuri, info tehnice etc. Scump intr-adevar dar nu am dat 10 dolari pe o simpla foaie cu timpii antrenamentelor, calificarii, parada soferilor si cursa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.