Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ajutoooor ! consumul !
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
golfuletz
cine ma poate ajuta cu o informatie?cat trebuie sa consume un passat 1.8 benz. din 95-96? multumiri anticipate ! beer.gif
danmatyas
sub 11 urban nicicum..
G e o r g e
in bucuresti pe caldurile de saptamana trecuta cam 15 smile.gif
DORU
Daca motorul este bine reglat si nu f uzat, in jur de 10% urban la mers linisitit, sau 12% la mers vioi. Constati o crestere alarmanta a consumului de curand?
Alex-F1
QUOTE(G e o r g e)
in bucuresti pe caldurile de saptamana trecuta cam 15 smile.gif


George, asa ai spus-o ca si cand vara pe calduri mari ar consuma mai mult ca iarna!!! Io stiu ca consumul scade cu cresterea temperaturii mediului inconjurator! Adica, daca la temperaturi de 35-36 de grade consuma 15, atunci iarna cat mama ei consuma??? 18??? blink.gif Io zic ca daca e reglat si nealergat motorul, la o exploatare decenta, vara ar lua cam 10-11, iar iarna cam 12-13....asta asa dupa parerea mea, fara sa consult catalogul cu datele de fabrica arigato.gif
golfuletz
QUOTE(DORU)
Daca motorul este bine reglat si nu f uzat, in jur de 10% urban la mers linisitit, sau 12% la mers vioi. Constati o crestere alarmanta a consumului de curand?

vreau sa-mi cumpar una si nu stiu : diesel sau benzina ? :doh:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.