Help - Search - Members - Calendar
Full Version: opel astra classic 1.7 tdi
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
sorin79854
Va salut

Vreau sa-mi cumpar un opel astra classic nou 1.7 tdi si va rog sa imi spuneti cum se comporta masina. Daca service-ul este scump. Apropo , am auzit ca este destul de lenesa. Mentionez ca nu sunt avid de viteza dar.............
Eventuale probleme pe care le-ati avut cu aceasta masina.
Eventuale dotari optionale pe care ar trebui sa le iau .
Va multumesc mult
RUE
salut, o sa ti dau un link pe care sa te uiti despre aceasta masina deoarece nu am asa ceva dar l-am gasit acolo cu comentarii si poti vb cu propietarii direct.

http://www.turatii.ro/index.php?func=artic...amp;articol=251
florin55503
se pot face accelerari 0-100 pe la 12 sec. nu neaparat 14. accelereaza mult mai bine din treapta a 2 a. treapta I e cam degeaba nu trage deloc aproape
sorin79854
multumesc pentru pareri si propuneri. Voi tine cont
Mai vorbim..............
Geroge73919
QUOTE(sorin79854)
multumesc pentru pareri si propuneri. Voi tine cont
Mai vorbim..............

Mai bine iti iei una din Germania de un an sau 2 cu motorul 2.0 DTI, 1.7 DTI slaba , 1.7 CDTI ar merge, dar la masina asta ii sta bine cu 101 CP

Bafta, gandeste bine ce vrei, banii sunt la tine , si nu te grabi, vezi ca mai sunt topicuri la versus despre 2.0 sau 1.7 dar un rezumat cei cu 1.7 ridica in slavi consumul , cei cu 2.0 diferenta enorma de demaraj, viteza considerabil mai mare cu un consum de 1-1,5 litrii in plus ceea ce e mai mult decat rezonabil
RUE
varu meu din DE si a luat noul astra diesel (nu stiu capacit dar cred ca 1.7) cu de tpate pe ea fara piele dar cu GPS, la un an, garantie inca un an, sub 30 k km si cu 11500 euro
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.