Help - Search - Members - Calendar
Full Version: passat 1.9 tdi 130 cp model 2004 rola intinzatoare
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
nicu81315
salut!
de curand am achizitionat un passat din 2004 si am schimbat distributia, asa cum se cere, la 90000. ma rog, problema care ar fi. rola intinzatoare de la distributie avea un cui care mie mi-a cazut in momentul cand am scos rola din cutie. acum intrebarea care mi-o pun aceasta rola este armata intr-un fel si dupa ce o pui pe pozitie scoti cuiul si rola vine la semn sau......?!?! am fost si la firma de piese de unde am cumparat-o si am cautat pe net si nu a stiu ce sa-mi zica, daca rola este armata din fabrica si are ca piedica acel cui.
astept raspuns urgent!
va multumesc!
P.S.
cat despre consum, intr-adevar cam papa, dar deh, nu noi am vrut 130CP? :-)[/u]
ionut83652
QUOTE(nicu81315)
salut!
de curand am achizitionat un passat din 2004 si am schimbat distributia, asa cum se cere, la 90000. ma rog, problema care ar fi. rola intinzatoare de la distributie avea un cui care mie mi-a cazut in momentul cand am scos rola din cutie. acum intrebarea care mi-o pun aceasta rola este armata intr-un fel si dupa ce o pui pe pozitie scoti cuiul si rola vine la semn sau......?!?! am fost si la firma de piese de unde am cumparat-o si am cautat pe net si nu a stiu ce sa-mi zica, daca rola este armata din fabrica si are ca piedica acel cui.
astept raspuns urgent!
va multumesc!
P.S.
cat despre consum, intr-adevar cam papa, dar deh, nu noi am vrut 130CP? :-)[/u]


cuiul ala e pentru a usura treaba mecanicilor in rest nu foloseste la nimica rola se tensioneaza cu un inbus de 6 fara nici o problema
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.