Help - Search - Members - Calendar
Full Version: probleme cu aer conditionat la rover 620 sdi
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
ionut44337
Am un rover 620 sdi din 1996, am reincarcat cu freon instalatia de aer conditionat dar din pacate rezultatul e egal cu 0 aer rece. In Brasov nu gasesc o firma care sa aiba habar de cum as putea sa rezolv aceasta problema. Dupa cate am citit pe forum as putea sa zic si eu ca se cupleaza compresorul dar nu sta cuplat mai mult de 10 minute.
Astept sugestii care sa duca la rezolvarea acestei probleme.
florin58588
Depinde, daca ai clima nu poatre sa stea cuplat mai mult de atat, apoi ia o pauza de 1 min cam asa si iarasi cupleaza, daca nu iti cupleaza iarasi sa stii ca este cupla de la compresor, este o chestia ca 2 magneti care absoarbe fulia de la compresor, pt asta trebuie sa gasesti pe cineva care se pricepe f bine desii la cat costa cupla mai bine iti iei un aklt compresor chiar si Sh Sper sa nu fie atat de grav.Ar mai fi ceva ;daca nu functioneaza cam o data pe saptamana macar 5 min se poate sa se ancraseze axul de la compresor.Incearca sa in misti cu o surubelnita , sa il cioacani putin , poate si de asta iti merge asa.Dar nu mi-ai spus daca macar iti baga putin aer rece sau nu...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.