Help - Search - Members - Calendar
Full Version: WW.Golf 5-Confortline climatronic 1.6 benzina
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
ion49433
Cine si ce poate sa-mi spuna de aceasta masina
Mikidutzaa
site-ul vw biggrin.gif
george71302
salut ! ce te intereseaza mai exact la aceasta masina ? dotarile, cum se comporta, interiorul, discounturi sau ce ? eu mi-am luat un g5 de la midocar, linia de echipare trendline si tot acolo am facut si un drive test; daca te intereseaza o persoana cu care sa discuti acolo te pot indruma; dar ca prim sfat: nu opta decat de la confortline in sus; salut. :wave:
ion49433
M-ar interesa mai intai cam cat consuma pe bune nu din carte,tinuta la drum,garda la sol si ce alte aspecte bune sau rele a-ti observat la acest model.Multumesc.
george71302
salut ! pentru detalii legate de consumul la golf5, 1,6 incearca sa gasesti un raspuns aici: http://forum.vwforum.ro/; asta este un site dedicat masinilor din grupul vw; eu am luat golf pe motorina , iar masina nu ajunge decat peste doua saptamani in romania, deci la experienta sunt 0; despre alte relatii, achizitie, anumite dotari, pot incerca sa te ajut; cam atat; succes; :wave:
mihai81054
QUOTE(ion49433)
M-ar interesa mai intai cam cat consuma pe bune nu din carte,tinuta la drum,garda la sol si ce alte aspecte bune sau rele a-ti observat la acest model.Multumesc.


Mie mi se pare o prostie sa se puna in discutie cosumul , in coditiile in care un casco mi se pare obligatoriu (aprox 800 euro pe an), iar reviziile sar de 1000 lei . Calculul la benzina/motorina ti-l faci daca faci mai mult de 70 000 km pe an. - este doar o parere.
mihai81054
QUOTE(ion49433)
M-ar interesa mai intai cam cat consuma pe bune nu din carte,tinuta la drum,garda la sol si ce alte aspecte bune sau rele a-ti observat la acest model.Multumesc.


Mie mi se pare o prostie sa se puna in discutie cosumul , in coditiile in care un casco mi se pare obligatoriu (aprox 800 euro pe an), iar reviziile sar de 1000 lei . Calculul la benzina/motorina ti-l faci daca faci mai mult de 70 000 km pe an. - este doar o parere.
george71302
salut! pt mihai: in primul rand , reviziile nu sar de 1000 ron; sunt in jur de 500 de ron; in al doilea rand: merita sa-ti cumperi masina pe motorina si daca faci 20.000 km pe an, diferenta de bani pe care o afectezi unei masini pe motorina se amortizeaza in 3-4 ani, la acest numar de km; iar, din punct de vedere al consumului, este o intrebare fireasca, care si-o pune oricine vrea sa-si cumpere o masina, atat pentru a vedea costurile reale ale carburantului, cat si o alta marca de masina cu un consum mai mic; deci, mai usor cu limbajul si acuzele; hai, sa gandim si dupa aia sa scriem; toate cele bune. :wave:
george71302
Domnilor administratori, va salut. Am postat un alt site de masini; acum recitesc regulamentul si vad ca nu e voie; scuzele mele; nu se va mai repeta; astept avertismentul; va salut. :wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.