Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Revizia la 15.000
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > SEAT
moldovan47219
Am un Seat Cordoba 1.4,iar zilele trecute am facut revizia la 15.000 km.Am fost la Sighisoara unde este service-ul.Am platit 4.250.000 lei in care a intrat 4 l de ulei Mobil 1, 5w40, filtrul de ulei schimbat, si la cererea mea au bagat un flacon de Metabond.Am vrut sa folosesc Dura lube, dar ei au spus ca nu mai dau atunci garantie(!!).Cred ca au zis asa doar sa-si vanda marfa lor.De asemenea nici uleiul nu era bun daca nu-l luam de la ei!!Si ca sa vedeti cat de constiinciosi sunt, nu mi-au resetat calculatorul dupa shimbul de ulei!! Noroc ca exista si o varianta manuala de resetare.Am facut la o firma din Tg.M o verificare a suspensiei, inainte de a merge la verificare, pe un stand care cei de la service Seat nu-l recunosc ca fiind valabil,desi este agreat RAR, dar ei nici macar nu au un astfel de stand pentru verificarea suspensiei...Nu au nici un fel de stand.Telescoapele sunt la limita inferioara de functionare..."Super dotatii "de la Seat au verificat telescoapele prin metoda balansare manuala si daca nu au scartait sau sa fi avut scurgere au zis ca sunt perfecte...Le-am spus ca la urmatoarea revizie voi mai face o verificare computerizata a suspensiei, dar atunci nu voi mai accepta sa nu inlocuieasca ce nu functioneaza, pana ce masina este in garantie!
Alte probleme tehnice nu au fost si sunt multumit, in general, de ea.
Lucian72846
Pentru ce ai folosit Metabond ?
Andrei77422
Cat iti consuma masina?
Esti multumit de ea?
Ce probleme, nu neaparat importante, ai observat?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.