Help - Search - Members - Calendar
Full Version: C4 -Suspensie sport???
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Citroen > C4
Dragos80893
SALUT .am si eu o problema care ar trebui discutata cu voi;sunt foarte incantat de C4 raportul calitate/pret mi se pare bun,dar am niste intrebari despre care am vazut ca sau discutat pe forum dar poate nu suficient.
As vrea sa imi cumpar un C4 jungle 1.6HDI la care am primit acum 2 zile o oferta in care in afara de toate optiunile mai este si vopseaua metalizata.(app 200 E).
Acum vine intrebarea:care e treaba cu suspensia pentru ca mie imi trebuie o masina mai mult de oras si am avut o gama variata de masini personale plus ca am lucrat in vanzarii cativa ani buni si treaba cu comfortul este cam importanta.Nu vreau sa fac investitia si dupa cateva sute de km sa inceapa "greierasii" band.gif sa cante odata cu sistemul audio.
1.Se pot face ceva modificari la amortizoare sau la altceva fara sa iasa din garantie?
2.Suspensia e chiar sport?
Eu stau in Constanta si orasul e semi asfaltat,si unde e perfect sunt canalizari lasate sau mai tare... ridicate
:bash: :bash:



Astept raspunsurile voastre ptr ca chiar imi place masina.
Am vazut la voi niste poze marfa
arigato.gif
romb
dragos , bine ai venit pe forum :wave:

daca pe tine C4 te-a convins eu spun sa il cumperi fara ezitare mai ales daca singura problema care te framanta e suspensia .

pe multe site-uri am citit ca suspensia spate la C4 e zgomotoasa dar la mine nu exista nici o problema , in nici un caz nu se poate spune ca este o suspensie sport , ci doar o suspensie setata un pic mai tare decat la unele compacte , cum ar fi de exemplu surata 307. odata ce mergi cu ea la drum lung vei vedea ca este un mix foarte agreabil intre sportivitate si confort dar totusi cu inclinatie catre confort caci vorbim totusi de o masina frantuzeasca ...

greierasi inca nu am si sper ca nici de acum inainte sa nu fie cazul ...

http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=8569

uite si un link cu poze cu masina mea ... sper sa iti placa si poate ingrosam randul posesorilor de Citroen de pe forum ...
Dragos80893
Salut
Multumesc Romb pentru raspuns. arigato.gif
E super masina neagra si se potriveste perfect cu interiorul.
Inca nu am ajuns la dealer sa fac un test,dar sunt sigur ca ma va impresiona.(sper masina de test sa fie neagra sa vad exact cum e
biggrin.gif ).
Cu consumul cum mai e ptr ca pe mine ma intereseaza in oras ,fara prea mult sport biggrin.gif
Dragos80893
Scuze Romb arigato.gif
Acum mi-am dat seama ca a ta e benzina.Poate ma ajuta un detinator de HDI
romb
a mea consuma in oras 11 , 12 % depinde de conditii , acum cand AC-ul e permanent in functiune!
Dragos80893
Este destul de ridicat consumul .
Cam in jur de catii km devine motorul mai fiabil ca daca ramane asa e cam nasol blink.gif , si daca nu mergi sport e...........urat.
Merci,
biggrin.gif
romb
lumea spune ca motorul se mai aseaza cu timpul , eu nu am decat 4000 km , ramane de vazut , consumul asta e scos in Craiova mers numai in rush-hour cu AC non-stop dar fara talpa ...

intr-adevar sunt putin nemultumit de consum .... dar la tine daca iei diesel nu ar trebui sa fie o problema biggrin.gif
Dragos80893
Mai am si eu niste intrebari poate ma ajuta cineva.Inca nu am ajuns la dealer,si as vrea sa aflu ceva info ca sa stiu ce sa intreb sa nu nimeresc vreun personaj "super pregatit in domeniu" :bandit: cum am mai citit pe forum.
1. La modelul Urban Jungle se pot adauga optiuni dupa cumparare ptr ca nu prea ii poti pune mai nimic... doar volan din piele
blink.gif
2. Am vazut niste poze si am vazut ca pe coloana fixa a volanului mai sunt inca 2 randuri de comenzi.Ptr ce sunt ?
3. CD citeste Mp3 si cd facute?
4. Cat timp dureaza pana iti aduc masina?
5. Mai exista si alte culori de caroserie in afara de cele de pe site citroen?Dar de interior(in afara de piele)?


Multumesc anticipat! Drive safe arigato.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.