Help - Search - Members - Calendar
Full Version: lipsa anumite acte la cumparare
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
raluca80978
vreau sa cxumpar o masina opel agila
am gasit la cineva exact ceea ce voiam dar exista o problema
masina nu are carte de identitate , cartonas galben revizie si certificat de autenticitate rar
mentionez ca e adusa din germania si are numere provizorii de ro
sunt absolut obligatorii toate astea?
nu cunosc vanzatotul si nu stiu daca as mai putea sa iau legatura cu el , deoarece eu sunt din bucuresti, iar el e din arad
va multumesc mult
DORU
Daca nu ai incredere in vanzator si nu cunosti pe nimeni la Arad sa te ajute cu actele, renunta...
popovici43562
La ce bani vrei sa o iei?
Miercuri(05.07) plec in Germania sa aduc doua masini, chiar doua agila. Una e pt o cunostinta, iar cealalta e pt vanzare. Daca vrei discutam si poate ti-o voi vinde tie!
Cum vrei sa fie si la ce bani?
Sunt tot din Bucuresti!
Vasile63123
Da, mai bine renunta, daca poti. Fara actele in regula, mai bine nu te baga. Fara acte, cum la naiba a primit numerele provizorii? Eu, cand aveam dacia (intentionat scriu cu litera mica), pt. o repansonare serie motor (pt. ca la placuta cu serie, unul dintre nituri a fost un pic deformat), am fost in fata comisiei de politie, declaratii,etc. Oare cu tine ce o sa faca pt. acte noi, daca nu le ai pe cele vechi?
viorel83337
Nu merita sa risti ...chiar daca, sa zicem, pretul e...bun , mai bine cauti altceva care sa fie cu actele in regula...parerea mea...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.