Help - Search - Members - Calendar
Full Version: PIESE DE LA REMAT
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
madalin46093
Stie cineva un Remat prin Bucuresti?
As dori sa cumpar niste componenete(ornamente ,gemuletele mici triunghiulare din fata si alte maruntisuri din interior).Pe antiaeriana nu prea gasesti asa ceva. :evil:
gabriel cretu
nu te lasa astia de la remat sa iei piese..........si sunt niste masini acolo de paralizezi........in special Ladite..........mi-a spus socra-miu ca a dus dacia lui acolo si cica era o Ladita impecabila cu o super tapiserie rosie,si a intrebat si el daca nu poate sa vina cineva sa cumpere cate ceva (cica se gandea la mine biggrin.gif ) si aia i-au spus ca nu merge..........doar asa sa scoata ei ceva pe sest un alternator,un electromotor,sa ti-l aduca pe la poarta ceva.........dar sa te duci tu sa intri cica nu prea tine........
In fine tu poti incerca.........poate ai alt "noroc" la Romanica merge multe.... biggrin.gif
madalin46093
Pai spune-mi si mie adresa.Cum ajung la un REMAT ?Stie cineva o adresa?
Felix60549
In principiu cei de la REMAT cumpara fierul cu 2500lei/kg si il vand cu 5000-6000kg. Nu vad de ce nu ar vinde subansamble si tapiserii da Lada.
Dragos56563
Eu zic sa incerci. Poate nu au apucat sa faca actele pentru vreo masina...

:wave:
Matei93575
Salut baieti!Eu am auzit ca undeva pe la iesirea pe Centura la Berceni ar fii un REMAT unde sunt o gramada de masini printre care si Laditze.Dar nu stiu sigur daca te lasa sa cumperi sa alegi etc.Teoretic ar trebui sa fie mai ieftin ca la dezmembrari si ornamente sau elemente de caroserie merita sa cumperi.POate careva ma lamureste daca se poate flaconul de bere nu e problema si nici plata numai sa fie rezonabil beer.gif
divian111084
Mergi pe soseaua berceni (unde iese metrou la suprafata), si la intersectia cu centura faci la dreapta, dupa care mai mergi cam un Km. Rematu ie undeva pe partea stanga (se vede pe google earth).
Io am fost duminica sa ma interesez si mi sa spus sa vin in cursu saptamanii... se pare ca se pot loa ceva piese.
Io o sa ma duc si maine sa vad daca mai gasesc deschis, si va tin la corent
Numai bine.
Cosmin65397
Divian...se intra cu bon de ordine acolo daca nu ma insel...e bataie de cap,sa ne spui si noua cum sunt Laditele pe acolo si ceva preturi.
Poti sa intrebi de 2 fuzete de 1200 ce pret au? ms
tzo99516
daca nu aveti ce face cu banii duceti-va si luati piese de la remat unde o cutine de viteze cu 5 trepte(pt dacie) e 5 mil!

parerea mea ar fi ca la articulatie si la directie sa nu umbli cu piese de remat sau dezmembrari,nu de alta da.... daca se rupe.... nu e bine!
Horia49540
in afara de piese de directie si frane, orice piesa care nu e de uzura merita luata de la remat
de ce? simplu: URSS > Rusia biggrin.gif
decat o placa de presiune noua care crapa dupa 1000 km mai bine una buna de la remat care are toate sansele sa crape dupa ce va crapa masina cu totul biggrin.gif :wave:
Popescu91011
Horia cred ca are dreptate. In plus, elementele decorative originale, cromate, nichelate sau orice alta piesa de detaliu luate de pe o masina "de la mama ei", nu se compara cu surogaturile pe care le poti lua azi (plastic cu sclipici pe el, in loc de metal!). De exemplu, am o sigla Lada noua, care nici nu se compara cu cea veche de 27 de ani a masinii!
Pe mine m-ar interesa un radio original de Lada, aveti idee, or mai exista pe undeva?
Horia49540
radioul cel mic original il mai gasesti tot pe la dezmembrari, dar cred ca extreeeeem de rar, stiu ca erau puse numai pe masinile celor cu pile mari, securistilor etc.
divian111084
Regret ca nu mam tinut de promisiune si nu am mai fost in ziua aceea sa ma interesez... programul nu prea imi permite.
Intradevar, nu este bine sa fie loate dela remat piese care contribuie esential la siguranta traficului, cum ar fi componente ale sistemului de directie sau de franare, insa, eu am cumparat dela un nene din obor bara de directie, cu tot cu capete, articulatii etc. chipurile noua, si acum am acelasi joc la volan cum aveam inainte so schimb :evil: deci fie cai piesa noua fie ca e veche cam tot acolo ajungi, deja piesele se gasesc din ce in ce mai greu, iar daca se gasesc sunt slabe calitativ.
As avea o intrebare, am inteles ca la ruse se mai gasesc piese, pot trece in bulgaria cu masina sau ma intorc aia din drum pe motiv ca nam euro pa ia? si inca ceva, cum ma inteleg cu ei, stiu ei romaneste cumva? biggrin.gif
Horia49540
hehe te lasa sa treci
ei au masini mai non-euo decat ale noastre biggrin.gif
noi am trecut de doua ori cu lada mea fara probleme

dar romana...nu vorbeste nimeni
vanzatorul stia doar doua cuvinte romanesti "este bani?" biggrin.gif

dar poate mai mergem o data mai multi...se ofera cineva? biggrin.gif :wave:
divian111084
Io merg, sper sa gasesc si piese de moskvich, voi face o lista imensa cu tot cemi trebuie. Astept sa stabiliti pe celalalt topic ziua.
Si ar mai fi o nelamurire, ce acte imi trebuie, in afara de carte verde si rovinieta ?
Horia49540
daca mergi cu maina ta trebuie carte verde, rovigneta, talonul masinii si atat
si chiar daca mergi cu masina ta sau cu altcineva iti mai trebuie cartea de identitate :wave:
Matei93575
Stie cineva un REMAT in Buc unde poti sa cumperi cate ceva si sa nu fie preturi exorbitante?Pt ca am inteles ca Laditza e masina straina si pe o usa iti pot cere si 60 Ron.Ceea ce mi se pare aberant.... :bash: :wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.