Help - Search - Members - Calendar
Full Version: sfaturi forester 2.0
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru > Forester
Voicu47431
:cheers: Trebuie sa dau de baut
De ieri ma dau cu un forester 2.0 nou-nout
Va rog, daca e posibil niste sfaturi (am cam citit ce e prin forum dar poate. poate)
Am luat masina de la reprezentanta Radacini din Brasov, la mine la Cluj au un soi de reprezentant care a vrut sa ne intilnim la crisma sa-i spun ce-mi trebuie. La Brasov am inteles ca service-ul e facut de cei de la Seat, ce stiti sunt seriosi (la Cluj e poate cel mai serios service) ?
La numarul spate i-am pus dublu adeziv, mai sunt si alte trucuri de stiut?
la relanti am impresia ca are regulat un mic zvic (nu se observa pe turometru) e doar o impresie?
Daca mai sunt clujeni sau treceti prin Cluj dau o bere
G e o r g e
felicitari si sa o stapanesti sanatos si fara incidente .

se merge cu masina in perioada de rodaj exact cum zice in carte : nu se depaseste 4000rpm , se ating 4000 rpm , nu se merge constat , se variaza cat mai mult turatia . nu se bruscheaza acceleratia si nici frana.

treburile de mai sus se aplica doar daca nu ai o urgenta ... depasire prost gandita , idiot ce iese fara sa se asigure samd ...

cam atat si asteptam berea si mai ales pozele .
Mikidutzaa
Zvic-ul la ralanti (niste mici trepidatii) e normal (si eu il am).
cris62653
Salut!
Sa-l stapanesti sanatos! Eu am deja 6000km cu el si e super tare.
Sa ne spui unde optezi pentru revizie (pe mine m-ar interesa cum sunt cei din Brasov de la Seat. Stiam ca acolo se face, dar am preferat sa fac la BMW in Iasi, cu toate ca stau mai aproape de BV.) Astept impresiile tale despre prima revizie!
Mult noroc!
Mihai63349
Sa te bucuri de ea!
La service-ul din Cluj am facut prima revizie si m-a costat 3,5 mil. lei. Mi s-a parut f. putin. Ulei+ filtru. Oare chiar l-au schimbat? blush.gif
G e o r g e
da , ulei + filtru costa 350ron . doar daca nu te duci la SMT unde costa 500 ron biggrin.gif
Mihai63349
Plus 1000 ron drumul pana-n Bucuresti...
Ovidiu84460
Si eu , si eu . Este Subaru Forester 2.0X , negru , ZL . In manualul de garantie vad ca au schimbat intervalele de revizii , prima la 5000km si apoi din 15000 in 15000 . Cu nebunia asta cu schimbarea de importator , habar n-am care este reteaua de service autorizata . Eu am luat-o din Brasov , am incercat intai la dealerul lui Radacini , dar nu o aveau pe stoc asa ca am luat-o prin intermediul Subaru Motors .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.