Help - Search - Members - Calendar
Full Version: faza de cumparare a unei masini .....
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Andrei14
salutare tuturor!
va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu niste detalii despre cumpararea-vanzarea unui automobil. sa zicem ca m-am hotarat sa imi cumpar o masina sh de pe piata auto romaneasca. cum procedez ? ma duc si iau legatura cu detinatorul automobilului, vad masina si sa zicem ca vreau sa o cumpar.
ma intereseaza ce trebuie sa fac dupa asta. din punct de vedere al actelor, ce acte trebuie sa imi dea proprietarul, ce acte trebuie sa am eu asupra mea, ce acte si de unde mai trebuie procurate... si in situatia in care ma duc sa iau masina din alt judet cum se rezolva problema actelor, acolo ?
va multumesc anticipat pentru ajutor.
andrei.
dan5
suna-ma pe 0722 606070 sau 0722 606030
si te ajut dezinteresat !!
Andrei14
imi pare rau sa o spun, dar m-ai prins intr-o pasa foarte prosta cu telefonul mobil. daca reusesc, o sa te sun sa imi dai mai multe informatii, dar daca nu reusesc, nu imi poti trimite un email ? sau sa imi spui tot aici pe forum ? daca se poate, bineinteles.
ii multumesc mult ca incerci sa ma ajuti.
Radu_
daca masina care vrei sa o cumperi e in regula cu actele, are tot platit la zi, si daca mai are si rar-ul valabil, atunci formalitatile sunt simple
cartea de identitate sa fie cu folie, ca sa nu-ti faca probleme la inmatriculare
o radiezi de pe numele fostului proprietar, vii in judetul tau si o inmatriculezi (faci rar-ul daca nu mai este valabil, daca e valabil faci doar o identificare - poze la serii.....)
nu e greu de inmatriculat. mai ales daca e o masina in stare f buna

e posibil sa nu fi spus tot, ca am scris in graba
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.