Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce masina cu 5000E?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia
N80888
Salut!
Ma tot gandesc sa-mi iau o masina care sa se incadreze in suma de 5000E si nu stiu exact ce ar fi mai potrivit.
Va rog sa ma sfatuiti asupra unor modele.
Multumesc si astept raspunsurile voastre!
RUE
noua?
- matiz chel
- logan de la unguri daca mai pui ceva.

sh:
- golf 3 din 95 - 4usi
- astra 97-99
- solenze care nu merita,
- mercedes 190 din 88-89
- opel corsa 1 L din 2001 sau mai vechi (pot avea probleme)
- cielo 2002
- logan chel din 2004.


tu nu ai dat toate detaliile la ce doresti.
Borcan77786
hmm...5000 euro. Pai cu banii astia esti la granita intre o masina noua facuta la noi sau in multe cazuri, un junghi de pe afara.
In primul rand masina trebuie sa se potriveasca stilului tau de viata, deci cred ca ai ceva in gand....
Una peste alta cel mai important lucru cand cumperi o masina, in special cu bani putini, e STAREA masinii. Astfel eu zic ca decat sa-ti iei un Mercedes de prin 1990 (ca asta gasesti la 5000 euro la noi) mai bine alegi un Fiat Punto sau Hyundai Accent de prin 2000-2001. Totusi la cu suma asta te afli in acel punct in care dc mai pui ceva poti gasi ceva mult mai bun....asta doar daca nu vrei sa iei masina de la o cunostinta care a avut grija de masina si nu din targ.
Dar cu 5000 euro de ce nu dai tu avans la un logan sau mai poti pune ceva si il iei de la unguri....eu asa as face pt ca masina noua e sfanta.
Tocmai ai luat sfaturi de la unu care are masina de 26 ani....culmea a mea nu m-a lasat la greu biggrin.gif .
Bafta si sa nu-ti iei vreo rabla :wave:
florin55503
s-ar putea sa gasesti si hyundaiuri destul de noi pe benzina. mai intai de toate fa o cercetare de piata extrem de serioasa vizioneaza masini si apoi hotaraste-te
Damian53219
1000euro cam orice masina sh din Germania, si 4000euro taxa la prima inmatriculare biggrin.gif
T u d o r
Subiectul asta se indeparteaza tot mai mult de Dacia, nu? Poate ar fi mai potrivit la un Versus, ce zici, Eddie? In felul asta vor citi si posta mai multi decat obisnuitii sectiunii Dacia. smile.gif

Eu, decat sa iau o straina la 5000, mai bine iau o Solenza din 2004, are cert mult mai putini km, este o masina ok cu motor si cutie reno. Am avut una si intr-un an nu am schimbat decat o planetara din cauza unui bou de la service, care la revizie nu s-a uitat ca era spart burduful si au intrat pietricele si nisip si s-a dus... :bandit:
In rest, masina a fost foarte buna, are stabilitate buna si este mai bine insonorizata decat Logan.
Borcan77786
yo am crezut ca omu are in calculele lui si achizitionarea unei Dacii d-aia .... :angel:
RUE
la unguri un logan de baza (nu ambiance , e de fapt mai chel) costa 5400 euro pt export si are ABS si un airbag.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.